fbpx

Získejte dovednosti pro realizaci „zelených“ ekologických střech0

Řemeslo nemusí být jen záležitostí rozhodnutí mladých lidí. Navíc se technologie i postupy vyvíjí velice rychle. Ekologické, někdy též “zelené” střechy, jejichž základ spočívá v hydroizolacích, jsou nejen dobrým krokem pro planetu, ale budou investory, státy, realizační firmy a jednotlivce zajímat také z finančního hlediska. Na všechny tyto výzvy jsme se rozhodli reagovat a spojit je ve formě vzdělávací organizace.

Akademie řemesel – realizace v ploše

Hydroizolace střech

Chtěli jsme spolupracovat s pokrývači, kteří mají zkušenosti s hydroizolacemi střech, ale specifická část tohoto řemesla se již delší dobu na školách nevyučuje a veškeré učení stávajících izolatérů se provádí jen odpozorovanou praxí, která nemusí být vždy ta nejvíce optimální pro výsledek.

Vytvořili jsme proto jedinečnou organizaci, která se rozhodla vzdělávat kvalitní řemeslníky sama,pod odborným dozorem praktiků i teoretiků z cechu klempířů, pokrývačů a tesařů, a zároveň poskytovat možnosti školení i pro další zájemce, nejen z našeho regionu.

Akademie řemesel z.ú. je malý chebský start-up z Karlovarského kraje, který vznikl počátkem roku 2022 z důvodu “díry na trhu” a prosté potřeby.”

Akademie řemesel kurz – nácvik svařovaní FPO folie

Pokrývač povlakových krytin

Nabídka pracovních míst v oblasti pokrývač/izolatér je opravdu rozsáhlá, a žádaná zejména v zahraničí, kde s nedostatkem řemeslníků mají ještě větší problém, než v národě “zlatých českých ručiček.” I tento obor se však velice rychle vyvíjí, a proto je důležité udržet krok s nejnovějšími trendy.

Na počátku byl kurz pokrývače povlakových krytin, kdy v hale s kompletním vybavením pro účastníky školení (tzn. materiál, nářadí i makety střech) vyučujeme teorii i praxi svařování bitumenu – asfaltových pásů propan-butanovými hořáky nebo fóliových gumových membrán PVC/FPO – horkým vzduchem.

Akademie řemesel kurz – nácvik svařovani bitumen

Střechařská vize

Díky našim partnerům jsme schopni vyškolit, ale také propojit s volným pracovním místem, a kariérně posunovat a vzdělávat řemeslníky, kteří by se chtěli stát samostatnými izolatéry, předáky, nebo si udělat tovaryšské a mistrovské zkoušky.

Děláme i jazykové kurzy řemeslné němčiny a plánujeme rozvíjet vzdělávání i v dalších střechařských oborech (tesařský kurz s možností přípravy na solární panely) ve spojení s ekologickými aspekty střech (arboristika) a obnovitelnými zdroji a energií, např. kolektory na ohřev vody, retenční nádrže na dešťovou vodu a rekuperace odpadních vod na zavlažování “živých” střech.

“Naše vize spočívá v komplexním vzdělávání pro realizaci “zelených” ekologických střech.”

Akademie řemesel – realizace v detailu

Podpořte nás, nebo se ozvěte!

Pokud vás naše činnost zaujala, chcete sebe či své zaměstnance vyškolit, například pomocí našich kurzů na míru, nebo nám prostě jen v našem úsilí fandit, podívejte se na naše webové stránky.

A neváhejte nás kontaktovat i pro jakoukoliv spolupráci. Pobereme, jak bychom si mohli být vzájemně prospěšní.

Autor: Komerční sdělení