Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Dotace na kotle? Maximálně 60 000 korun

Řešení znečištěného ovzduší v Ostravě? Dotace na ekologické kotle. Kdy budou?

28. 11. 2011 | redakce Nazeleno.cz

Ve zkratce:

Domácnosti v Moravskoslezském kraji by mohly získat dotace na výměnu starého kotle za ekologický.  Dotace připravuje pracovní skupina v čele s ministrem životního prostředí Tomášem Chalupou.

Výměna kotlů by měla pomoci vyřešit znečištěné ovzduší v Moravskoslezském kraji, na kterém se mj. podílí také spalování uhlí (především nekvalitního hnědého). 

Kdy budou dotace na kotel? 

Maximální výše dotace by měla být 60 000 korun na jeden kotel. Na dotacích by se měl podílet jak Moravskoslezský kraj, který poskytne 10 milionů korun, tak ministerstvo životního prostředí, jež chce investovat stejnou částku. Aktuálně jsou oslovováni znečišťovatelé v kraji, aby do dotačního fondu také přispěli. Dotace by podle ministra měly být k dispozici ještě letos.

Žadatelé o dotace na kotel budou muset doložit, že starý kotel zlikvidovali a musí pověřeným orgánům umožnit kontrolu. Ministr Chalupa uvedl, že se zatím pracuje na legislativě, která kontrolu kotlů v domácnostech umožní. Zjišťovat se bude například to, zda lokální topeniště významně znečišťuje ovzduší nebo zda domácnosti nespalují odpad

Podrobnosti o dotacích zjišťujeme.

Tagy: Dotace a úspory, Dotace, Vytápění, Krby, Kamna, Biomasa

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Textová inzerce

Chcete nové bydlení? Vyřešte jej pomocí hypotéky. Bez poplatku za vyřízení, nízké úrokové sazby samozřejmostí.