fbpx

Zelená úsporám uzavřena. Letos už dotace na zateplení nebudou!0

Dotační program Zelená úsporám už v letošním roce pro nové žádosti otevřen nebude. Dnes o tom informoval server Aktuálně.cz, kterému to potvrdil vysoce důvěryhodný zdroj ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Právě SFŽP má Zelenou úsporám na starosti.

Zelená úsporám: Letos žádné nové žádosti

Přijímání nových žádostí bylo pozastaveno koncem října loňského roku s tím, že se Zelená úsporám znovu otevře začátkem letošního roku. Odhady na opětovné spuštění se však s postupem času posunuly na začátek února a nakonec již nebyl nikdo schopen s jistotou říci, kdy bude program znovu spuštěn. Nyní to vypadá, že letos už se vůbec neotevře. Zda k otevření Zelené úsporám dojde alespoň v příštím roce, to zatím také není jasné.

Reklama

Jak jsme na Nazeleno.cz informovali minulý týden, v programu Zelená úsporám pravděpodobně chybí na dotace až 9 miliard korun. Podle Aktuálně.cz může nyní Ministerstvo životního prostředí (MŽP) ještě získat z dalšího prodeje emisních povolenek zhruba půl miliardy. V polovině února budou na SFŽP známa konečná čísla, která pak MŽP chce zveřejnit v průběhu března.

Nazeleno.cz celou situaci sleduje a zjišťuje podrobnosti. O dalším vývoji událostí vás budeme brzy informovat.

Autor: Redakce Nazeleno.cz