fbpx

Zelená Evropa díky českému projektu Woltair, dříve Topíte.cz0

Z Topíte.cz se stává Woltair a milovníci ekologie mohou jásat. Zdařilý český projekt, jenž přes dva roky září v oblasti udržitelné energie, nyní vstupuje za domácí hranice, do Polska. V budoucnu si přeje být hlavním tahounem na poli zajišťování zelené budoucnosti celé Evropy. Proto vylepšilo svůj web a vyvinulo novou kalkulačku fotovoltaiky, díky které získáte okamžitou informaci jak o ceně, tak dokonce o návratnosti.

Původní český projekt míří za naše hranice a přeje si naplnit ambiciózní vizi – být lídrem dekarbonizace budov evropského kontinentu. Zakladatel společnosti, Daniel Helcl, směřování  projektu posunul směrem k efektivnímu kombinování tepelných čerpadel s fotovoltaickými panely. Změna názvu tuto skutečnost potvrzuje a učiní projekt čitelnější pro zahraniční trh. Woltair do Polska vstoupí 1. září.

Rebranding přišel jako přirozené završení dlouhodobého procesu, kterým Topíte.cz procházelo, popisuje Daniel Helcl, zakladatel a CEO Woltair. „Koncem loňského roku jsme se začali ještě více přiklánět k využívání solárních energií, konkrétně k unikátní kombinaci tepelných čerpadel a fotovoltaických elektráren tedy k vlajkové lodi udržitelné a čisté energie, která má potenciál uspět nejen v českých, ale i zahraničních domácnostech, a pomoci tak dosáhnout lepšího životního prostředí na celém kontinentu. S touto nabídkou od září vyrážíme do Polska a brzy se chystáme i do dalších zemí, dodává.

Woltair a dodržení Zelené dohody

Chtěli bychom se stát jedničkou v tzv. dekarbonizaci budov po celé Evropě. Zjednodušeně řečeno, pro lidstvo je důležité, aby bydlení produkovalo co nejméně CO2. Toho je možné dosáhnout právě kombinací fotovoltaických panelů a tepelného čerpadla, které při svém propojení nabízejí čistý zdroj energie pro vytápění i spotřebu elektrické energie. Chceme být klíčovým integrátorem dekarbonizace sektoru budov v rámci plnění cílů evropské Zelené dohody, udává Helcl.

Více trhů, méně CO2

Rozšíření společnosti na zahraniční trh předcházely významné domácí úspěchy. Firma ke konci letošního května uzavřela smlouvy za 150 milionů korun, což je více než dvojnásobek celého předešlého roku (tehdy 70 milionů).„Stejně jako loni cílíme na 400%500% růst. Věříme, že koncem roku pokoříme hranici 300 milionů korun (12 milionů eur),“ vysvětluje Helcl. Tomu má pomoci i expanze do Polska s tamním investorem Movens Capital. Woltair by rád v brzké době zamířil také do Rakouska, které se v rámci Evropy obecně považuje za Mekku udržitelných energií.  

Woltair a jeho růst

Woltair má již 90 zaměstnanců. V lednu se k tomu firma spojila s 11členným týmem Lucie Bedrníčkové ze společnosti Rewix Elektro, specialistou v oblasti fotovoltaických elektráren, a začala účinněji splňovat cíl udržitelné budoucnosti bez zbytečných zplodin. Kromě návrhu a instalace všech zařízení nabízí Woltair profesionální poradenství v oblasti dotací a špičkový servis. Loni společnost získala investici 80 milionů korun (3 miliony eur) od fondů Inven Capital a Kaya (dříve Enern), letos kromě expanze do zahraničí plánuje získat a nabídnout jako první v České republice třetí generaci Tesla tašek – fotovoltaické střešní krytiny.

Nový web s ještě lepší kalkulačkou

Na Woltair webu mohou zákazníci vyplnit novou kalkulačku, ze které okamžitě získají cenu fotovoltaiky i s odhadem toho, jakou návratnost by měla v případě používání v jejich domácnosti.

Školicí centrum pro topenáře, elektrikáře i chlaďaře

Nová pražská centrála s největším showroomem tepelných čerpadel v ČR se všemi nabízenými značkami čerpadel nabízí ve svém školicím centru, tzv. Woltair Akademií, kurzy pro motivované topenáře. „Bereme to jako službu od topenářů pro topenáře,“ komentuje Daniel Helcl.„Topenářské řemeslo se stále vyvíjí, na trh přicházejí nové modely čerpadel, která mohou mít specifické požadavky při instalaci a manipulaci. Proto jsme spustili školicí centrum, kde se topenáři, chlaďaři i elektrikáři mohou proškolit v práci s těmi nejmodernějšími přístroji, a zároveň naše akademie slouží jako největší showroom tepelných čerpadel v Čechách,“ doplňuje Helcl.

Více o Woltair

Woltair je topenářská firma, která jako první v České republice spojila poctivý přístup k tradičnímu řemeslu s digitálními technologiemi. V roce 2018 ji jako Topíte.cz založili dva zaběhnutí topenáři Karel Náprstek a Jiří Švéda spolu s Danielem Helclem, který zde dnes působí jako CEO. Již nyní je Woltair největší topenářskou firmou v Česku, která zákazníkům umožňuje přechod na ekologičtější životní styl. Tím, že propojuje řemeslo s moderními digitálními technologiemi, zasazuje topenářství s fotovoltaikou do kontextu 21. století. Novým i zkušeným topenářům vrací hrdost na obor, ve kterém působí, a zákazníkům umožňuje objednávat topenářské služby stejně snadno jako například objednat večeři přes mobilní aplikaci.

Autor: Komerční sdělení