fbpx

Zbavte svou betonovou terasu mechu i špíny. Jednou a provždy!0

Trápí vás znečištěná či mechem zarostlá betonová terasa? Máme pro vás efektivní řešení. Je jím nanoimpregnace betonu a kamene, revoluční technologie svého druhu, která vaší terase nejenom navrátí její původní vzhled, ale především ji ochrání před škodlivými vnějšími vlivy.

 
Zub času se podepisuje na všech stavebních materiálech, beton a kámen nevyjímaje. Usazuje se na nich špína, prorůstají mechem, praskají vlivem mrazu a nesvědčí jim ani silné sluneční záření. Naštěstí existují způsoby, jak následky těchto jevů minimalizovat, ba dokonce je zastavit.

Efektivní čištění teras

Způsobů, jak betonovým terasám, cestičkám i zídkám navrátit někdejší lesk a slávu, je celá řada. Můžete do ruky vzít kartáč, k tomu určený čistící prostředek a začít drhnout. Terasu vyčistíte, nějakou dobu vám i čistá vydrží, ale ani se nenadějete a špína se na ní usadí znova. Na místě tak je zvolit nějaké efektivnější řešení. Jedno bychom pro vás měli. Je jím ošetření neviditelnou vrstvou nanoimpregnace betonu a kamene.

Co to je nanoimpregnace?

Nanoimpregnace kamene je v podstatě ideální a snadný způsob, jak z materiálu savého učinit materiál nesavý. Jedná se o speciální technologii, jež na ošetřeném povrchu vytvoří pevnou vrstvu, která jej ochrání nejenom před nečistotami, ale i mechanickým poškozením a škodlivými účinky slunečního záření. Naimpregnované materiály, a zdaleka se nemusí jednat jen o kámen a beton, ale i o dřevo, plast, fasádní omítky, textil a kůži, se však stávají maximálně odolné i vůči bakteriím.

Čirý vzhled

Předností nanoimpregnace je její čirý vzhled. Nanoimpregnace jako taková není na povrchu vůbec vidět a vzhled ošetřovaných povrchů zůstává naprosto nezměněn. Samotný povrch ošetřený touto technologií je však po aplikaci dokonale ochráněn s minimálními náklady na očistu, k níž vám povětšinou postačí navlhčený hadřík.

Důležitá je precizní aplikace

Dlouhodobou účinnost nanoimpregnace vám zaručí její precizní nanesení. Terasu před samotnou aplikací musíte důkladně vyčistit. Pokud tento krok přeskočíte a terasu naimpregnujete nevyčištěnou, veškerou špínu do ní v podstatě zakonzervujete. K čištění doporučujeme použít tzv. univerzální čistič speciálně určený pro čištění podlah před nanoimpregnací.

Terasu dobře vyčistěte

Pro očistu menší terasy doporučujeme použít kartáčové koště a pro plochy větších rozměrů si vezměte na pomoc zahradní rozprašovač. Přípravek rovnoměrně nastříkejte na plochu, nechte několik minut působit a následně opláchněte buď klasickou hadicí, nebo vysokotlakým čističem. Tatko očištěnou terasu poté budete muset nechat dobře vyschnout, neboť samotná nanoimpregnace se aplikuje jen na suché povrchy. Z toho důvodu je vhodné pro aplikaci zvolit příjemné slunečné počasí.

Nanesení samotné nanoimpregnace

Je povrch vaší betonové terasy vysušen? Pak můžete přistoupit k dalšímu kroku, jímž je nanesení samotné nanompregnace. K tomu opět doporučujeme použít zahradní rozprašovač, který umožní rovnoměrný nános. Poté je opět třeba povrch nechat vysušit. Doba schnutí se pohybuje v závislosti na okolní teplotě okolo čtyř hodin.

Investice do nanoimpregnace se vrátí

Terasa ošetřená nanoimpregnací bude nejenom snadno čistitelná – co vám na ni ukápne, jednoduše odstraníte proudem vody, který nanovstvu nesmyje ani nepoškodí. Vrstva ale také zabrání houbám, řasám i mechu v jejich uchycení. Zkrátka se stane po všech stránkách maximálně odolná. Investice do terasy se vám tak bude postupně vracet během několika následujících let, kdy nejenže bude vypadat jako nová, ale především vám ušetří spoustu času s její očistou. Vy tak na ní budete moci dělat jen jediné – odpočívat.

Autor: Komerční sdělení