fbpx

Závěsy představují klasiku ve stínění prověřenou časem0

Moderní a stylové stínění nabízí velké množství možností, jak zabránit vstupu slunečních paprsků do vašeho domova. Nejvíce lidí však stále volí závěsy a mají k tomu dobré důvody. Objevte je i vy!

Elegantní a praktický doplněk

Správná regulace světla je velmi důležitá v každé místnosti s oknem. I to nejlepší stínění ale postrádá smysl, pokud se do interiéru nehodí. Výběrem správných závěsů estetickou hodnotu vašeho domova naopak znásobíte. Díky široké paletě barev a odstínů na trhu si dokážete vybrat závěsy na okna tak, aby skvěle doplňovaly všechny ostatní designové prvky interiéru. Zároveň si můžete vybrat, z jak moc propustné látky budou vyrobeny. Tím snadno určíte míru zastínění přesně podle vašich potřeb od velmi propustných závěsů, které stále nechají procházet dostatek světla, až po tzv. blackout závěsy. Ty naopak vytvoří skoro dokonalou tmu. Blackout závěsy jsou ideální například do ložnice a domácího kina.

Česká kvalita

O jedny z vůbec nejlepších dostupných závěsů se postaraly zlaté české ručičky z firmy Bematech. Díky nejmodernějším technologiím můžete u jejich závěsů zapomenout na třepení či viditelné stehy. Závěsy jsou precizně nařezány laserem, a proto na nich nenajdete žádné nepřesnosti. Použité látky zaručují, že závěs vydrží dlouho i při častém stahování a roztahování.

Samotná manipulace pak může probíhat buď tahem za závěs nebo za šňůru, lze ale zvolit i závěsy s motorickým ovládáním. Závěsy ovládané na dálku se nejlépe hodí tam, kde jsou zastiňovány velmi široké (až 7000 mm) či vysoké (3400 mm) prosklené prostory. Kromě nadměrných velikostí lze závěsy přizpůsobit i atypickým tvarům oken.

Nejvíce efektivní kombinace stínění

Pokud je vaším cílem dosáhnout maximální efektivity zastínění, pak je dobré závěsy kombinovat s dobrými roletami. Omezíte tím nejenom přístup světla, ale také zlepšíte tepelnou izolaci a protihlukové vlastnosti stínění. Římské rolety jsou špičkou ve stínění, která v sobě spojuje skvělý vizuální dojem a maximální funkčnost.

Stejně jako závěsy jsou římské rolety tvořené látkou, která se při zatahování skládá. Tyto rolety do okna lze pořídit ve stejně velkém množství odstínů jako závěsy, takže celé stínění může harmonicky ladit. Pořídit si můžete římské rolety i s nehořlavou úpravou. Speciální ošetření lícové strany zajišťuje, že pod náporem slunce nevyblednou.

Díky kombinaci rolet a závěsů získáte absolutní kontrolu nad přístupem světla a dokážete za každých okolností vytvořit přesně takové světelné podmínky, po kterých toužíte.

Autor: Komerční sdělení