fbpx

Zavařování v myčce? Snadné a jednoduché0

Rádi si pochutnáte na zavařovaných okurkách nebo ovoci, ale jejich příprava vám přijde příliš složitá? Máme pro vás skvělou zprávu – zavařování můžete zvládnout lehce a jednoduše díky obyčejné myčce na nádobí. A věřte nám, že to zvládnou i naprostí začátečníci!

Zdroj: Pixabay

Pro zavařování v myčce nebudete potřebovat ani velký hrnec, ani teploměr a další známé pomůcky. Bohatě si vystačíte pouze se skleničkami, víčky a samozřejmě s jejich odpovídající náplní.

Jak na zavařování v myčce

Hlavní je čistota

Pořádně a důkladně umyjte sklenice i víčka. Dejte si opravdu záležet, protože jinak začne zavařovaný obsah za nějakou dobu plesnivět a kvasit.

Vše tedy pečlivě umyjte v horké vodě se saponátem a nechejte volně uschnout, například na utěrce.

Vytřiďte poškozené plody

Ovoce i zeleninu, které se chystáte zavařovat je potřeba důkladně přebrat. Odstraňte každý plesnivý, nahnilý i hodně potlučený kousek. Zbývající plody pořádně umyjte. Pokud se chystáte zavařovat okurky, nechejte je nějakou dobu odmočit, potom je pořádně vyčistěte jemným kartáčkem a znovu propláchněte.

Zdroj: Pexels

Naskládejte ovoce do skleniček

Čisté ovoce naskládejte do skleniček, zalijte předpřipraveným lákem a pevně uzavřete. Nejlepší jsou v tomto případě sklenice, které mají šroubovací víčka (například ty od přesnídávek).

Dejte naplněné sklenice do myčky

Do spodního koše dejte sklenice větší, do toho horního pak menší. Důležité je, aby všechny sklenice pořádně stály a byly mezi nimi mezery o velikosti cca 4 až 5 centimetrů.

Spusťte mycí program

Pamatujte, že při zavařování nesmí být v dávkovačích mycí ani leštící prostředek! Pro zavařování je pak nejlepší základní program o délce 2 až 2,5 hodiny, přičemž teplota by měla být 70 až 80 stupňů. Dobře poslouží také programy pro mytí hrnců. Teď už stačí jen myčku zapnout a nechat běžet, a to včetně sušicího programu. Jakmile myčka svou práci dokončí, vyndejte sklenice ven a postavte je víčky dolů na utěrku, na které úplně vychladnou

Autor: Johana Rottová

Externí redaktorka Nazeleno.cz, městská cyklistka, matka. Pro Nazeleno.cz píše hlavně články o bydlení a zahradě.