fbpx

Zateplení a výměna střechy0

Při zateplení fasády a s ním většinou spojených rekonstrukcí je často aktuální také výměna střešní krytiny. Jakou střešní krytinu zvolit? Jak řešit okapový systém, který se při zateplování mění téměř vždy? V čem lze při výměně střechy ušetřit a jak?

Mnoho našich čtenářů se společně se zateplením fasády mnohdy pouští i do „větších akcí“, většinou spojených s nástavbou, přístavbou nebo výměnou střešní krytiny. A je to docela logické, protože následující, výše uvedené rekonstrukce, by mohly zásadně ovlivnit estetickou stránku i funkčnost provedeného zateplení.

„Při položení lehké střešní krytiny se na krovu ušetří 0,5 až 1,5 m3 dřeva oproti pálené nebo betonové krytině.“

Výměna střešní krytiny nemusí být finančně nedosažitelným projektem. Střešní krytiny nabízené v současné době výrobci dávají stavebníkům široké spektrum možností. Asi nejširší uplatnění dnes nabízí plechové střešní krytiny. Proto jsou také čím dál populárnější, a jak potvrzuje jeden z předních výrobců, společnost SATJAM, jsou plechové střešní krytiny také nejrychleji rostoucím tržním segmentem v oblasti střešních krytin.

Plechové střešní krytiny jsou stále oblíbenější
Plechové střešní krytiny jsou stále oblíbenější

Střešní krytina s okapovým systémem

Nabídka v této oblasti je velice široká. Již zmíněný český výrobce, společnost SATJAM, má ve své nabídce 5 typů střešních krytin, které dodává většinou společně s okapovým systémem Niagara a dalšími střešními doplňky, nezbytnými pro hezký vzhled a správnou funkci střechy. Každá zakázka je navíc opatřena originálním záručním listem, který potvrzuje rozšíření záruk až na 30 let. Jednotlivé komponenty lze samozřejmě dodat samostatně. Například okapy se při zateplování mění téměř vždy a okapový systém SATJAM Niagara disponuje řadou výhod, díky kterým se vám jeho instalace na nové fasádě vyplatí.

Mezi výhody systému Niagara patří především hloubka žlabu, díky které jsou i přívalové srážky bezpečně odvedeny ze střechy, nedochází k přetékání, které může po delší době poškodit novou fasádu. Další výhodou je použitý materiál – kvalitní ocelový plech, který díky povrchovým úpravám velmi dobře odolává vlivům venkovního prostředí. To prodlužuje samozřejmě jeho životnost. A protože není z mědi, nemusíte se bát, že vám svody a případně i žlaby někdo z domu odcizí.

Použitý materiál může výrazně ovlivnit životnost okapového systému
Použitý materiál může výrazně ovlivnit životnost okapového systému

Úsporná řešení při stavbě či rekonstrukci střechy

A že se dá při stavbě či rekonstrukci střechy ušetřit právě díky použití plechové střešní krytiny? Zde vám přinášíme několik užitečných tipů, jak k úsporám dospět:

Úspora peněz – cenová dostupnost, komplexní přístup

Cena střechy není dána pouze cenou za 1 m2 základní krytiny. Zašlete proto vaši poptávku výrobci pomocí kontaktního formuláře na www.satjam.cz nebo prostřednictvím některého z mnoha prodejců a nechte si vypracovat kompletní cenovou nabídku na střešní krytinu SATJAM, ke které navíc zdarma zpracujeme kladečský plán. S kompletní nabídkou se vyvarujete spousty neočekávaných nákladů a ušetříte si tak spoustu starostí.

Úspora času – rychlá dodávka i montáž

Střešní krytiny se vyrábí z důvodu minimalizace odpadu na míru přesně na vaši střechu. Přesto trvá výroba pouhých 7–10 dnů a krytina se dodá dle vašich potřeb a termínů realizační firmy. Střechu o průměrné velikosti 160 m2 pak zkušená pokrývačská firma zvládne položit za 3 dny.

Střešní krytiny SATJAM se vyrábí na míru a výroba trvá jen 7–10 dnů
Střešní krytiny SATJAM se vyrábí na míru a výroba trvá jen 7–10 dnů

Úspora nákladů při dimenzování krovu

Budete-li počítat s lehkou střešní krytinou, která je 8–10krát lehčí než pálená nebo betonová krytina již od počátku, projektant bude moci dimenzovat krov tak, že ušetříte podle typu a velikosti střechy 0,5 až 1,5 m3 dřeva.

Úspora nákladů na dopravu a „přesuny stavebních hmot“

Střešní krytiny SATJAM na 200 m2 se vejdou na 1–2 palety + paleta doplňků s dovozem zdarma. Pálenou krytinu na stejnou plochu vám musí přivézt kamion na více než 8 paletách. Těchto téměř 8 500 kg pak musí pokrývači přemístit na střechu a jejich práce je, v rozpočtu označena jako přesuny stavebních hmot, oceněna poměrně významnou částkou.

Úspora nákladů na montáž

Náklady na montáž jsou určeny především složitostí střechy a dobou strávenou na pokládce. Zjistěte si u pokrývačské firmy, kolik času bude potřebovat na práci s lehkou střešní krytinou a kolik na práci s „klasickou“ pálenou taškou.

S kvalitní střešní krytinou ušetříte čas i peníze
S kvalitní střešní krytinou ušetříte čas i peníze

Jediné, na čem neušetříte, je kvalita. Vstupní materiál nakupuje SATJAM u renomovaných hutí, výrobky se vyrábí na moderních linkách a díky širokému spektru doplňků dostanete kompletní, kvalitní a plně funkční střešní plášť. Ten je díky ocelovému plechu lehký a přitom odolný např. proti krupobití, přívalovým dešťům či sněhovým vánicím.

Prostředky uspořené díky střešním krytinám SATJAM tak můžete investovat např. do dětského pokoje, zařízení domu nebo zahrady.

Pro více informací navštivte stránky českého výrobce, společnosti SATJAM, www.satjam.cz

Autor: Komerční sdělení