fbpx

Zářiví recyklovatelní hlemýždi mají sraz v ulicích australského Sydney0

Mnoho umělců se snaží přinést svěží vánek do každodenní rutiny velkých měst, kterým často chybí spojení s přírodou. Instalace obřích barevných hlemýžďů z plně recyklovatelného plastu zaručeně nikdo nepřehlédne.

V rámci uměleckého festivalu bude v ulicích Sydney k vidění skupina 24 gigantických, zářivě barevných hlemýžďů. Tvarově jsou tito „šnečci“ velmi realisticky provedeni a vzhledem ke své velikosti umožní člověku pohled „z očí do očí“. Jejich ulita je tak velká, že by v ní člověk mohl nejspíše i přespat.  S možností vstupu do šnečího domečku však umělci bohužel nepočítali. V Sydney se zdrží od 20. září do 20. října 2013.

Reklama

Hlemýždi oživí ulice Sydney ve dne i v noci. (Zdroj: artandabout.com.au)

Zářiví plži jsou vyrobeni z plně recyklovatelných materiálů a mají sloužit ke zvýšení povědomí o problematice recyklace plastů. Téma spojení přírodního (hlemýžď) a syntetického (plast) se stalo pro umělce hlavní inspirací vycházející z každodenní zkušenosti dnešního člověka. Cílem autorů je poukázat na nutnost nalezení rovnováhy mezi přírodním a umělým, protože příroda platí za nešetrné lidské zacházení příliš vysokou daň.

Zde ještě hlemýždi čekají na vybalení před začátkem výstavy. (Zdroj: devexpa.wordpress.com)

Šnečí přehlídka neboli „Snailovation“ byla poprvé představena v roce 2010. Skupina umělců také podobným způsobem již dříve ztvárnila želvy nebo králíky.

Obří hlemýždi mají různé barvy a realistické tvary. (Zdroj: artandabout.com.au)

Osudové setkání…? (Zdroj: artandabout.com.au)

Červený hlemýžď je nepřehlédnutelný. (Zdroj: artandabout.com.au)

Hlemýždi jsou rozmístěni po celém městě. (Zdroj: artandabout.com.au)

Autor: Jarmila Bajerova