fbpx

Zapomeňte na těžké konve s vodou. Vaši zahradu můžete zavlažovat pomocí mobilu0

Také zahradám se nevyhýbají chytré technologie. Jednou z nich je inteligentní ventil a měřič průtoku vody Eve Aqua, který umožňuje naplánovat a vzdáleně spouštět zálivku zahrady z vašeho iPhonu. Zařízení pracuje se systémem chytrých domácností Apple HomeKit a je možné je ovládat hlasem.

Ovladač připojíte mezi vodovodní kohoutek a hadici zavlažovacího systému.

Už žádné tahání konví s vodou, ale prostě jen povel „Siri, zalej zahradu“. Chytré zařízení EVE Aqua, které připojíte na vodovodní kohoutek, dokáže na dálku spustit zavlažovací systém vaší zahrady. Nejedná se přitom o nijak složitou věc. Jde jen chytrý o ventil s průtokoměrem, který s dalšími prvky chytré domácnosti komunikuje přes bezdrátové rozhraní Bluetooth.

Ovladač Eve Aqua připojíte k zařízení HomePod, k Apple TV nebo k iPadu, který ale musí být nakonfigurován jako domácí hub. Následně jej pak můžete pomocí virtuální asistentky Siri ovládat hlasem. Pomocí aplikace v iPadu či telefonu pak můžete zapínat, vypínat nebo plánovat zálivku zahrady, ale vidíte zde také i spotřebu vody.

Reklama

Hlavní výhodou zařízení Eve Aqua je snadné používání, jednoduchá integrace do už hotového zavlažovacího systému a možnost sledování spotřeby vody. Nevýhodou je ale omezenost technologie pouze na ekosystém firmy Apple. Cena ovladače vody se pohybuje okolo 2300 Kč.

Autor: Jan Pergl

Autor se zabývá hlavně stavebnictvím a moderními technologiemi