fbpx

Zámková dlažba má vskutku široké uplatnění0

Vyznačuje se snadným položením, přijatelnou cenou i dlouhou životností. Přesně tak by se dala charakterizovat zámková dlažba, která nachází uplatnění na terasách, ale poslouží i jako chodník či příjezdová cesta. V neposlední řadě vás potěší, že nemusíte sahat pouze po šedém odstínu, protože současný trh nabízí i jiné barvy.

Vyrábí se z betonu

Pro výrobu se používá zhutněný beton. Zámková dlažba se nabízí v mnoha různých tvarech i barevných variantách. Pohledová strana dlažby bývá často upravována, aby bylo dosaženo perfektního estetického výsledku. Spodní strana si naopak zachovává surový vzhled betonu. Dlaždice do sebe dokonale zapadají, přičemž jak už samotný název napovídá, disponují takzvanými zámky po bočních stranách. Pokládka je velice jednoduchá, navíc zámky zajišťují stabilitu. Nehrozí tedy posuv.

Dále se venkovní dlažba chlubí tím, že se pokládá suchou cestou bez lepení, a tak ji můžete kdykoliv rozebrat, případně vyměnit poškozenou dlaždici za novou a podobně.

Výhody zámkové dlažby

  • Dlažba se používá na chodníky i cesty desítky let.
  • Cena je přijatelná v porovnání s jinými druhy podlahové krytiny.
  • Vyberete si z pestré škály tvarů a barev.
  • Pokládka potřebuje jen štěrkové lože.
  • Materiál je odolný a pyšní se dobrými vlastnostmi, jako je třeba odolnost vůči mrazu.

Dále myslete na betonové obrubníky, jimiž přesně vymezíte chodník. Obrubníky se také rozdělují na několik kategorií – silniční, zahradní, chodníkové i bezbariérové, respektive zastávkové. Podívejte se do pestré nabídky společnosti PRESBETON, která má v nabídce kromě jiného betonové ploty, bazénové lemy, mobiliář a podobně. Budete nadmíru spokojení s kvalitou i s rychlou dodávkou. PRESBETON má nastavenou přijatelnou cenovou politiku. Tak neváhejte a investujte do kvality.

Autor: Komerční sdělení