fbpx

Zajistěte si v interiérových prostorách správnou kvalitu vzduchu0

Optimální kvalita vzduchu v interiérových prostorách je něčím, co obrovské množství lidí podceňuje. Nutno říci, že to není nejlepší přístup. Nebudete-li této problematice věnovat dostatečnou pozornost, můžete se velice snadno dostat do nejrůznějších problémů.

Mezi ty nejčastější patří například tvorba plísní na zdi či stropě nebo pravidelné orosování oken. Navíc nemusíte patřit ani mezi alergiky k tomu, aby se trvale špatné ovzduší v interiéru negativně projevilo i na vašem zdraví.

Vytvořit lepší kvalitu vzduchu nebo alespoň maximálně eliminovat nejběžnější komplikace je přitom poměrně jednoduché. Nejprve je zapotřebí zjistit, jaké parametry má aktuálně vzduch ve vašem bytě, rodinném domě nebo třeba kanceláři. Od toho, zda se nyní vyznačuje zvýšenou vlhkostí nebo naopak suchostí se následně budou odvíjet další kroky.

Snížená vlhkost – větrání nebo zvlhčování

Při snížené vlhkosti, která se projevuje jakýmsi dusnem, byste měli praktikovat pravidelné větrání. Díky tomuto jednoduchému úkonu získá vzduch v místnostech alespoň nějakou cirkulaci a výměnu. Jedná-li se o velice významnou a trvalou vlhkost, je na místě zvážení zabudování zvlhčování – jedná se o speciální systémy, které zajistí lepší parametry vzduchu.

Zvýšená vlhkost – odvlhčování

Velice často se jak v soukromých, tak i komerčních objektech můžeme setkat s přílišnou vlhkostí. Ta se nepříznivě projevuje jak na zdech, tak i stropech, případně lze pozorovat kondenzaci například i na oknech. Zvýšená vlhkost v interiéru je způsobena špatnou prostupností vlhkosti z vnitřku objektů směrem ven. Mohou za to často příliš hermetické stavební a konstrukční materiály. Bojování proti nadbytečné vlhkosti však nemusí být nikterak složité. Vysoušení zajistí odvlhčovací systémy.

Díky vzduchotechnice tedy lze velice efektivně vylepšit kvalitu vzduchu, která je pro naše zdraví, ale i pro komfort bydlení velice důležitým aspektem! Více informací najdete na stránce, která se věnuje tématu větrání a rekuperace. Konkrétně se jedná o web firmy z oboru tepelných čerpadel, klimatizací a rekuperace Tramonta Klima.

Autor: Komerční sdělení