fbpx

Zajímavý dům s garsoniérou pro rodiče – 5+kk & 1+kk0

Pro větší rodinu, s níž navíc ještě sdílí bydlení samostatně žijící senior, jsme navrhli tento velkorysý dům určený svou architekturou spíše do městského prostředí. V jeho půdorysu je začleněna i velká garáž pro tři vozy. Garsoniéra, kterou lze využít také jako ateliér či pracovnu, je situována v přízemí a je dostupná bezbariérově. Přízemí domu tvoří velký obývací pokoj, čtyři ložnice s koupelnou a úložnými prostory jsou umístěny v patře.

Proč jste si zvolili dřevostavbu?

Rozhodnutí pro dřevostavbu nám trvalo dlouho. Zvažovali jsem pro a proti a dlouho jsme váhali. Přesvědčila nás krátká doba realizace, ale nejdůležitější ale bylo „mikroklima“ v dřevostavbě. Navštívili jsme několik dřevostaveb i cihlových domů a dřevostavba vyhrála.

Jak vnímáte bydlení v dřevostavbě, je to rozdíl v porovnání s předchozími zkušenostmi? Jak dlouho v domě žijete?

V našem domě bydlím deset měsíců. Ve srovnání s předchozím bydlení ve starém cihlovém domě, je tady jiné klima, velmi příjemné. Nejsou „cítit“ studené kouty v pokojích. Dům pohodlně vytopíme tepelným čerpadlem a díky podlahovému topení v podlaze, máme rozhodně příjemnější tepelný komfort než v předchozím bytě.

Vybírali jste se mezi typovými a individuálními projekty rodinných domů?

Hned od začátku jsme měli jasno. Nechceme typovou dřevostavbu. Navštívili jsme vzorový dům v Průhonicích a ten se nám moc zalíbil a přizpůsobili jsme ho zcela našim představám a potřebám. Tak jsme věděli, jak náš nový dům má vypadat. Nyní jsme upravovali půdorys, kolik místností potřebujeme a jak velké mají být. V domě máme samostatnou garsonku pro naše rodiče nebo pro děti, až vyrostou.

Co rozhodovalo při výběru dodavatele vašeho domu?

Když jsme začali vůbec přemýšlet o dřevostavbě, sledovali jsme reference firem. Na ATRIUM jsme dostali dobrou odezvu. A skutečně jsme velmi rádi, že jsem si tuto firmu zvolili. Kvalita výstavby a profesionální přístup nám jen potvrdili, že jsem se rozhodli správně. A nelitujeme.

Co Vám dělá radost a co se zvláště povedlo?

Jsme spokojeni s celým domem. Máme ho tak, jak jsme chtěli. Ještě nám zbývá doladit interiéry do posledního detailu, ale to nám ještě chvíli potrvá. Velkým potěšením je pro nás terasa. Ta je díky částečnému zastřešení neuvěřitelně útulná. A manžel si nemůže vynachválit „svoji“ trojgaráž.

Co byste doporučili budoucím stavebníkům, které stavba domu čeká?

Aby na stavbu nespěchali, pokud možno, a dali si načas s přípravou. Vše důkladně promysleli, nechali si udělat vizualizace. Zajeli se podívat do výroby. Prohlédli si vzorový dům. A pokud to bude možné i se podívali k již bydlícím majitelům. To dělá opravdu hodně. Rozhodně se to vyplatí.

Katka a Petr H., Praha-západ

Další inspiraci najdete na www.atrium.cz

ATRIUM, s.r.o

DOMY NOVÉ GENERACE

info@atrium.cz

www.atrium.cz

Autor: Komerční sdělení