fbpx

Začněte nový rok s úsporami0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Zima ještě zdaleka neskončila a čeká nás ještě mnoho chladných dní a účtů za vytápění, které mohou nepříjemně překvapit. I tak však existuje způsob jak náklady na vytápění snížit chytrou investicí do zateplení domu.

Na základě propočtů o míře úspory tepla se jako velmi efektivní řešení ukázalo být zateplení stropu nebo střechy, kterými může běžně unikat až 30 % tepla. Vysokou oblibu si získává foukaná minerální izolace MAGMARELAX®. Tento vysoce kvalitní a prověřený způsob zateplení je výhodný zejména díky rychlé aplikaci, která se dá realizovat během 3 – 5 hodin a díky tomu dokáže pomoci s úsporami za vytápění doslova okamžitě. Dalším kladem MAGMARELAXU® je snadnost aplikace – před samotným izolováním není ani třeba vystěhovávat prostor či výrazněji narušovat chod domácnosti. MAGMARELAX® je možné aplikovat na volné otevřené plochy či nafoukáním do skulin a otvorů. Velkou výhodou této izolace je její nehořlavost a odolnost proti plísním a vlhkosti, což se příznivě odráží na její životnosti. Foukaná technologie zaručí, že se izolační materiál dostane opravdu všude a dokáže vyplnit každou skulinku.

Reklama

Pro zákazníky je vedle kvality, tepelné propustnosti či zdravotní nezávadnosti důležitá také cena a návratnost investice. Ing. Radim Vaněk, jednatel společnosti IP Izolace Polná, výhradního dodavatele foukané minerální izolace MAGMARELAX®, k tomu říká: „Izolací stropu či střechy zabráníme až 30 % úniku tepla z budovy. Pokud se na to podíváme z finanční stránky je možno dosáhnout značných úspor a investice od 30 do 60 tisíc korun se nám navrátí během následujících 4 až 6 let.“

Společnost IP Izolace Polná připravila zájemcům o zateplení webové stránky www.dotaceprodum.cz. Protože ty mohou pomoci při plánování úspor energií a též obsahují informace o dotačním programu Zelená úsporám. Na tomto webu je zdarma k dispozici kalkulačka dotací ENERGYRELAX, aplikace, která dokáže spočítat cenu zateplení, výši tepelné úspory a také zda dosáhneme na dotace programu „Zelená úsporám“. „Výpočet z kalkulačky je v tuto chvíli pouze orientační, není tedy oficiálním podkladem pro žádání dotací. Je ovšem velmi přesný a dobře poslouží k vytvoření představy o nákladovém zatížení zateplení domu,“ dodává Ing. Radim Vaněk.

Autor: Redakce Nazeleno.cz