fbpx

Zábavné pěstování hrášku pro děti0

V našem článku si dnes představíme jednoduchý návod pro to, jak zábavnou formou zapojit děti do zahradnických aktivit. Uvidíte, jakou budou mít radost, když si pak budou moci pochutnat na vlastnoručně vypěstovaném sladkém hrášku.

Zdroj foto: Unsplash

Jaro je ideální dobou pro sazení hrášku. Jeho semena dobře klíčí v chladné půdě, takže se nemusíte ničeho bát a klidně se pusťte do zahraničení. Případně můžete semena nechat naklíčit hezky doma, a do hlíny dát až malé klíčky.

Pokud máte zahrádku a dost prostoru, lze hrášek pěstovat klidně bez opory. I když ho takhle víc „naservírujete“ slimákům, kteří ho mají moc rádi. S dětmi pro něj ale můžete vyrobit malou konstrukci, po které se může krásně šplhat, a vaše ratolesti tak budou moci pozorovat růst svých rostlinek pěkně den po dni. Navíc se jedná o prostorově mnohem úspornější variantu, takže se skvěle hodí i na balkon.

Zdroj foto: Garden Therapy

Na výrobu jednoduché konstrukce vám postačí čtyři bambusové hůlky nebo klacíky. Dva z nich zapíchnete na kraje truhlíku, a zbylé dva k nim pak přivážete v horní a spodní části provázkem. Tak vznikne základní rám.

O tom, jak děti zabavit na zahradě si můžete přečíst i v našem dalším článku.

Autor: Bára Kocmánková