fbpx

Wienerberger připravuje na IBF Brno velké překvapení0

S revoluční novinkou míří na Stavební veletrhy do Brna společnost Wienerberger. Zatím je tajemstvím, oč se přesně jedná. Vše bude odtajněno právě až na veletrhu IFB! Kromě této novinky si pak můžete prohlédnout řadu dalších nových výrobků. Jakých?

S doslova revoluční novinkou se bude na mezinárodním stavebním veletrhu IBF Brno, který probíhá od 12. do 16. dubna, prezentovat společnost Wienerberger cihlářský průmysl a. s. Vedení společnosti však zatím neodtajnilo, oč se bude jednat. Zájemci o naprosto převratný zdicí materiál by se tak měli na IBF do Brna určitě vydat. Expozice bude umístěna v hale A2, stánek č. 033.

„Wienerberger představí nové cihly POROTHERM 50 EKO+ nebo POROTHERM AKU SYM o tloušťkách 25 a 30 cm s akustickým útlumem až o 2 dB.“

Spolu s revoluční novinkou zde budou představeny i nové cihly pro výstavbu rodinných domků v pasivním a nízkoenergetickém standardu POROTHERM EKO+ o tloušťce 50 cm s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi. Pro bytové domy jsou připraveny dvě novinky v sortimentu akustických cihel POROTHERM AKU SYM pro tloušťky zdiva 25 a 30 cm se zvýšeným akustickým útlumem o 2 dB.

Návštěvníci se mohou těšit také na oblíbené ukázky zdění na pěnu POROTHERM DRYFIX a unikátní řešení pohledově velmi efektního rohového okna, u něhož již není nutné budovat mohutný rohový sloupek.

Zdění na pěnu POROTHERM DRYFIX je snadné a rychlé
Zdění na pěnu POROTHERM DRYFIX je snadné a rychlé

Bydlení v pasivním energetickém standardu a lepší akustické vlastnosti

Cihly řady POROTHERM 50 EKO+ byly vyvinuty pro výstavbu rodinných domů v pasivním energetickém standardu. Díky kombinaci masivnosti zdiva a nízké tepelné vodivosti keramického bloku umožňují výstavbu pasivního bydlení bez nutnosti zateplovat obvodové zdivo.

Nové cihelné bloky POROTHERM 25 AKU SYM a POROTHERM 30 AKU SYM jsou určeny především pro bytové domy, uplatní se zejména při výstavbě mezibytových příček. Oproti svým předchůdkyním dosahují vyšší neprůzvučnosti, takže obyvatelé sousedících bytů budou mít zaručen větší klid. Jejich vysokou pevnost lze využít i na staticky extrémně exponované prvky stavby.

Časosběrný dokument ukáže všechny fáze stavby domu za 12 minut

Na veletrhu IBF bude také poprvé představen kompletní časosběrný dokument „Co oko nezachytí“, který přiblíží celou stavbu rodinného domu Harmony. Diváci zde uvidí všechny fáze stavby v dynamické podobě.

V expozici společnosti Wienerberger budou připraveni odborníci, kteří přímo na místě zodpovědí návštěvníkům veškeré dotazy související s novinkami, se stavbou či rekonstrukcí domu.

Více informací najdete na www.porotherm.cz.

Autor: Komerční sdělení