fbpx

Využití ochranných pomůcek na zahradě0

Připravujete svou zahradu na nadcházející sezónu? Při práci na zahradě byste rovněž měli myslet na své bezpečí a používat ochranné pomůcky. Tím nemáme na mysli pouze pracovní rukavice, ale také ochranné brýle a další věci.

Ochranné brýle

Kdykoli se pohybujete na zahradě a něco štípete, řežete či do něčeho sekáte, měli byste si rozhodně chránit svůj zrak. Nikdy totiž nevíte, kdy nějaká část odletí a zraní vás. Proto si vždy poctivě nasaďte pracovní brýle. Jsou pohodlné, mají čirá skla, a hlavně vás spolehlivě ochrání. Jsou odolná proti poškrábání i zamlžení, takže je využijete při jakékoliv zdraví ohrožující činnosti na vaší zahradě.

Pracovní oblečení a obuv

Další, na co byste při práci neměli zapomínat, je oděv a obuv. Pevné boty při sekání či řezání jsou samozřejmostí, stejně jako pracovní oblečení a rukavice. Místem, kde můžete nakoupit jak ochranné brýle, tak i oděv a další doplňky, je například e-shop Hoffmann Group. V tomto online obchodě najdete vše přehledně seřazené s detailními popisy i příklady použití. A pokud si nebudete vědět rady, stačí požádat o pomoc a kontaktovat odborné poradce.

Uskladnění ochranných pomůcek

Ruku v ruce s pořízením ochranných pomůcek a oděvů patří také prostor pro jejich uskladnění. Ochranné brýle rozhodně nezahazujte do kouta, vždy se vyplatí si pro ně pořídit speciální boxík či krabičku. A pro zbylé ochranné oblečení si můžete vyřadit místo na věšáku v garáži nebo zahradním domku, zkrátka v místě, kde uchováváte ostatní pomůcky a nářadí na zahradu. Budete mít tak vše na jednom místě a po ruce, když bude potřeba.

I pokud se vám někdy zdá použití ochranných brýlí a rukavic zbytečné, přesto si je nasaďte. Vaše bezpečí a zdraví je na prvním místě, tak zbytečně neriskujte. A jestliže vám při pracích na zahradě asistují děti, dáváte jim tím dobrý příklad.

Zdroj obrázku: {Dmytro Zinkevych} / Shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení