fbpx

Vytvořte si zahradní sezení ze dřeva či z umělého ratanu0

Užijte si nadcházející letní měsíce naplno. Pořiďte si nový zahradní nábytek a vytvořte si idylické místo pro společně strávené chvíle s rodinou a přáteli. Poradíme vám, kam zahradní sezení umístit a co by v něm nemělo chybět.

Sezení umístěte do klidné části zahrady

Zahradní sezení je ideálním místem pro setkávání s rodinou a přáteli, ale také pro nerušený odpočinek a načerpání potřebných sil. Snažte se ho proto umístit dostatečně daleko od rušné silnice a naopak co nejblíže k domu, kam budete chodit pro nádobí nebo pro jídlo. Posezení můžete od okolí opticky oddělit květináči nebo živým plotem a vytvořit si tak svou vlastní oázu klidu.

Stůl a židle doplňte relaxačním koutem

Zahradní sezení se většinou skládá z prostorného stolu, u kterého můžete pohostit více lidí naráz, a dostatečného počtu židlí. Pokud vám to prostor dovoluje, vytvořte si na zahradě také relaxační koutek s houpacím křeslem nebo polohovatelným lehátkem. Pohodovou atmosféru doladí venkovní gril nebo otevřený krb, který bude příjemným zdrojem tepla.

Vsaďte na dřevo nebo umělý ratan

Zahradní nábytek se snažte vybírat s ohledem na životní prostředí. Vsaďte na dřevo z masivu, které krásně voní, má jedinečnou strukturu a časem získává vítanou patinu. Bohužel se ale neobejde bez pravidelné péče a údržby, kterou byste měli provádět alespoň dvakrát ročně, a to před zahájením sezóny a po jejím skončení. Dřevěný nábytek se tradičně ošetřuje speciálním čističem a ochranným olejem, případně lakem či lazurou.

Zajímavou alternativu, která je rovněž šetrná k přírodě, představuje zahradní nábytek z umělého ratanu. Ten je plně recyklovatelný a mimo to se vyznačuje dlouhou životností a vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům.

Na co ještě nezapomenout

Abyste zahradní sezení mohli využívat i za nepříznivého počasí, je vhodné ho zastřešit. Nemusíte přitom hned investovat do střešní konstrukce, k občasnému použití vám poslouží plachta, kterou upevníte ke zdi domu nebo k okolním stromům. Zapomenout byste neměli ani na venkovní osvětlení. Zpříjemní vám společné posezení s rodinou či přáteli, které se protáhne do pozdních večerních hodin.

Autor: Komerční sdělení