fbpx

Partneři sekce

Zaměřeno na oběhové čerpadlo Alpha20

Oběhová čerpadla jsou moderními pomocníky, kteří dokážou významně uspořit náklady na vytápění nemovitostí. V dnešním článku se proto podíváme na zoubek oběhovému čerpadlu Alpha2. Zajímá-li vás, jakými technickými vlastnostmi disponuje či jaké vám přinese výhody, čtěte dále.

Úspora energie

Vzhledem k tomu, jak neustále rostou ceny energií, tak se více a více domácností snaží najít řešení, které by ušetřilo náklady v rámci jejich rodinného rozpočtu. S tím souvisí i fakt, že se na trhu objevují novinky, které nabízí různé možnosti, jak uspořit. Osvědčený způsob představuje například využití oběhových čerpadel, která se používají v otopných soustavách.

Automatická regulace

Oblíbené a cenově dostupné čerpadlo Alpha2 představuje hlavní výhodu ve funkci AUTOdapt, která zajišťuje automatické přizpůsobení provozním podmínkám, díky čemuž není na čerpadle třeba nastavovat žádné hodnoty. Čerpadlo Alpha2 vychází z principů regulace podle proporcionálního tlaku a nastavuje si optimální otáčky oběhového čerpadla podle aktuálních změn v otopné soustavě. Alpha2 tak nabízí možnost regulace v době, kdy není třeba, aby čerpadlo jelo na plné otáčky.

oběhové čerpadlo

Běžná čerpadla bohužel neberou v potaz výkyvy, které jsou způsobeny povětrnostními vlivy během roku a už vůbec ne během dne. V zimě, kdy například svítí do oken slunce, není nutné, aby čerpadlo jelo na maximální otáčky. Zatímco Alpha2 na to dokáže díky regulační funkci AUTOdapt, patentovanou firmou Grundfos, účinně reagovat, obyčejné čerpadlo se tomu nedokáže automaticky přizpůsobit, a tím dochází ke zbytečné spotřebě energie. Alpha2 tak kromě finančních prostředků ušetří i váš čas, neboť si již nebudete muset dělat starosti s nastavováním čerpadla podle denní doby, počtu pokojů, uzavřených ventilů či intenzitě slunečního svitu. Samozřejmostí je i funkce nočního redukovaného provozu.

Další výhody

Kromě funkce AUTOdapt je výhodou oběhového čerpadla Alpha2 taktéž jeho menší rozměr, který jej umožňuje instalovat i ve stísněnějších prostorech. Díky vestavěnému průtokoměru je navíc mnohem jednodušší sledovat aktuální hodnotu průtoku přímo na displeji čerpadla. Navíc je tak možné jednoduše ověřit, zda je kotel v provozu. Uživatele jistě potěší i snadná manipulace a uživatelsky přívětivý ovládací panel.

Řešení pro všechny

Alpha2 je řešením nejen pro rodinné domy, ale je možné jej instalovat i v případě jakýchkoliv komerčních budov. Systém oběhového čerpadla Alpha2 neslouží jen k vytápění, ale lze jej využít až v 90% klimatizačních a chladicích systémů. Vzhledem k tomu, že je obecně známé, že většina domácností pro jistotu nastavuje raději vyšší výkon čerpadla, než by bylo nutné, je Alpha2 řešením pro všechny, kdo chtějí snížit spotřebu energie. Ve srovnání s běžnými čerpadly se může jednat o úsporu až 80 % energie.

Autor: Komerční sdělení