Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekcePartnerem pro vytápění je Poptávej.cz

Tepelné čerpadlo - investice, která se vyplatí

K standardní celoroční kalkulaci bezesporu patří vyúčtování spotřeby energie za teplo. Je to nedílná součást výdajů za ubytování každého vlastníka nemovitosti. Pokud pokaždé nad částkou kroutíme hlavou, není něco v pořádku.

23. 02. 2016 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Nejdůležitějším prvkem pro správný chod tepelných čerpadel je správný propočet a kvalitně provedená instalace, jedině tehdy můžeme přemýšlet o vysoké návratnosti. Zárukou toho jsou jedině ověření dodavatelé.

Nejenže se ceny neustále navyšují, ale i samotná naše spotřeba dosahuje neúměrných výší. Jestli nám to není jedno, je na čase popřemýšlet o našem zdroji tepla. Moderní úspornou a šetrnou variantou pro nás může být tepelné čerpadlo.

Funkční princip tepelných čerpadel je znám již několik desítek let. Toto zařízení využívá tepla okolního prostředí, aby jej následně přemístilo na požadované místo. V letech minulý byla však díky tehdejším stavebním postupům naprosto neúčinná. V rámci zlepšující se technologie zateplování budov, se tepelná čerpadla vrací zpět na výsluní a jejich nesmírné účinky doceňujeme až v současné době.

Úspory tkví v omezeném výkonu. Tento fakt ulehčuje nejen naší peněžence, ale především životnímu prostředí. Po výpočtu můžeme dospět k dvou až tří tisícové měsíční úspoře. V dnešní době to zcela jistě není zanedbatelná částka. Vše však závisí na správném výpočtu a instalaci zařízení. Pro výběr vhodné firmy nám mohou posloužit poptávkové systémy, jež nám zadarmo poskytnou nabídky všemožných firem v oboru.

Nevýhodou se mohou zdát vyšší náklady spojené s pořízením a instalací tepelného čerpadla. Vzhledem k měsíčním úsporám však můžeme počítat s návratností do několika let. Samotná životnost čerpadel pak dosahuje kolem dvaceti a více let. Suma sumárum jedná se o úspoře, která měsíčně dosahuje několika tisíc korun, což ve výsledku znamená statisícovou úlevu a to jistě stojí za zvážení.

Tepelná čerpadla nejsou obvykle soběstačná a je nezbytné vytápění doplnit sekundárním zdrojem energie. Je to způsobené především ekonomickou neefektivností. Jestliže je systém autonomní, je nucen vydávat vysokou míru energie v rozdílných teplotních podmínkách, což logicky zatěžuje výkon a tak i jeho spotřebu. Ideální kombinace dosáhneme při instalaci podlahového systému pro tepelnou potřebu objektu a zařízení pro ohřev vody. Tato kombinace je dnes nejtypičtější variantou.

Nejdůležitějším prvkem pro správný chod tepelných čerpadel je správný propočet a kvalitně provedená instalace, jedině tehdy můžeme přemýšlet o vysoké návratnosti. Zárukou toho jsou jedině ověření dodavatelé. Ve výběru nám mohou pomoci již zmiňované poptávkové servery. Nejprogresivnější a v poslední době nejlépe hodnoceným serverem, je Poptávej.cz. Po vyplnění jednoduchého formuláře nám firma poskytne nabídky ověřených firem, což je v rámci takové investice k nezaplacení.

Související články

Tagy: Vytápění, Tepelná čerpadla

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

Výrobce a dodavatel profesionální vzduchotechniky, ventilátorů a příslušenství, rekuperačních jednotek,…

<!-- -->
Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.

Značka DZ Dražice, která existuje již od roku 1956, je zárukou kvality, výkonu a hodnoty ohřívače vody.…

<!-- -->
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize DAKON

Tradiční český výrobce kotlů na tuhá paliva

<!-- -->
NOSRETI velkoobchod s.r.o.

Jsme dodavatelé a v Ostravě také prodejci tepelných čerpadel, solárních kolektorů a klimatizací vlastní…

<!-- -->
HAAS+SOHN Rukov, s.r.o.

Tradiční český výrobce krbových kamen, krbových kamen s výměníkem, kachlových kamen, krbových vložek,…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!