Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekcePartnerem pro vytápění je Poptávej.cz

Technologie, která nás zaujala – nehlučné tepelné čerpadlo s wi-fi modulem

Čtvrtá generace tepelných čerpadel ENBRA V4 nabízí nový wi-fi modul s možností dálkového ovládání i nastavení a vyšší rozsah pracovních teplot. Výhodou nové generace tepelných čerpadel je zvukové utlumení ve frekvenčním pásmu, na které je lidské ucho citlivé. Výsledkem je pak subjektivně nižší hlučnost celého zařízení.

30. 06. 2017 | redakce Nazeleno.cz

Ve zkratce:

Nová řada tepelných čerpadel, se sníženou hlučností. Jejich wi-fi modul umožňuje nejen dálkové ovládání, ale také diagnostiku pro potřeby servisních firem.

Čtvrtá generace tepelných čerpadel typu vzduch-voda nabízí vysoký topný faktor až 4,47 (A7/W35) a splňuje náročné podmínky energetické třídy A++ (W35). Zákazníci si v modelové řadě mohou vybrat zařízení o výkonu od 6 do 14 kW, k dispozici jsou též provedení s integrovaným hygienickým zásobníkem teplé vody. Novinkou je také wi-fi modul, který umožňuje nejen uživatelské ovládání, ale rovněž dálkový přístup k nastavení a diagnostice pro servisní firmy. Rozšířen byl i pracovní rozsah teplot. Tepelná čerpadla verze V4 pracují při venkovních teplotách od −20 °C do 40 °C, a nehrozí tedy výpadky dodávek teplé vody ani ve velmi teplých dnech.

„Výhodou nové generace tepelných čerpadel ENBRA je také nižší hlučnost. Ta byla optimalizována s ohledem na cílené tlumení ve frekvenčním pásmu, na které je lidské ucho citlivější, a díky tomu je tepelné čerpadlo subjektivně tišší než obdobná zařízení se stejnou tabulkovou hodnotou hlučnosti,“ popisuje klíčové vlastnosti nové generace tepelných čerpadel Ivo Zabloudil z firmy ENBRA, která je distributorem daných zařízení.

Nový wi-fi modul umožňuje mimo jiné též dálkové nastavení a diagnostiku, což ocení i servisní firmy. Například změnu ekvitermní křivky je možné provést na dálku, a odpadá tedy návštěva technika v místě instalace.

Tepelná čerpadla je možné snadno integrovat do stávajících otopných systémů v domě. Soustavu tepelného čerpadla se zásobníkem teplé vody lze jednoduše rozšířit rovněž o solární ohřev teplé vody nebo dodatečný externí zdroj. Součástí tepelných čerpadel je rozhraní 0 až 10 V a výstup pro chybové hlášení pro jejich snadné zapojení do nadřazených řídicích systémů.

Volitelný wi-fi modul umožňuje uživateli komfortní přístup k různým provozním statistikám. Nezanedbatelnou výhodou nové generace tepelných čerpadel ENBRA je i jednodušší instalace na konzolu a snadnější přístup k elektronické části.

Související články

Tagy: Vytápění, Tepelná čerpadla

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize JUNKERS

Dodáváme spotřebiče pro vytápění a ohřev teplé vody. Plynové závěsné kotle, plynové kondenzační kotle,…

<!-- -->
Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.

Značka DZ Dražice, která existuje již od roku 1956, je zárukou kvality, výkonu a hodnoty ohřívače vody.…

<!-- -->
Regulus spol. s r.o. - Tepelná čerpadla

Firma Regulus s.r.o. slouží v oblasti teplo - voda - plyn již od roku 1992 a v současnosti se orientuje…

<!-- -->
ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

rekuperační jednotky, teplená čerpadla, vzduchotechnika

<!-- -->
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize DAKON

Tradiční český výrobce kotlů na tuhá paliva

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!