fbpx

Infratopení: Obrazy, které topí a šetří0

Dům se dá vytápět nejen úsporně, ale také velmi elegantně. Dokonce i tak, že vám topný systém nezabírá téměř žádný obytný prostor. Takové řešení poskytuje infratopení. Infrapanely jednoduše umístíte na stěnu, kde vypadají jako obraz, ohřejí rovnoměrně celou místnost včetně podlahy a přitom nevíří prach.

Sálavé vytápění pomocí infrapanelů Wellina je čím dál oblíbenější metodou topení interiéru domu. Vyniká především nízkými provozními náklady, které jsou dány účinným způsobem vytápění obdobným jako u kachlových kamen – sáláním. V porovnání s přímotopy a akumulačními kamny infrapanely Wellina dosahují až 50% úspor a v porovnání s plynem 10–20%. Vstupní investice je zpravidla nižší než u plynového vytápění a celková životnost a bezporuchový chod dosahuje řádů desítek let. Toho je docíleno zejména použitím velmi kvalitních materiálů a patentovaným konstrukčním řešením.

„Infratopení šetří až 50 % nákladů na vytápění v porovnání s přímotopy a cca 20 % v porovnání s plynem.“

Infratopení lze využívat buď jako hlavní zdroj tepla v domě, nebo se používá jen jako doplňkový zdroj, zejména ve velkých mrazech. Případně je možné vytápění infrapanely zvolit jako alternativu v přechodových obdobích topné sezony.

Sálavý infrapanel Wellina s příkonem 900 W pohodlně vytápí místnosti o rozloze až 50 m3
Sálavý infrapanel Wellina s příkonem 900 W pohodlně vytápí místnosti o rozloze až 50 m3

Infrapanely vyhřívají místnost rovnoměrně v celém prostoru, což je pro fyziologický pocit vnímání tepla příjemnější než u jiných tepelných zdrojů, jako například u podlahového vytápění, kde je teplejší pouze podlaha. Obdobně jako kachlová kamna ohřívá sálavé vytápění primárně všechny pevné předměty v místnosti. Ohřeje nejen podlahu, ale i zdi, strop a další povrchy na teplotu o cca 1 °C vyšší než je teplota vzduchu.

Infratopení Wellina přináší úspory 30–50 %, jak je to možné?

Sálavé vytápění nakládá s vyrobenou tepelnou energií mnohem efektivněji než běžné konvekční radiátory.

Infrapanely jsou umístěny na vnitřních zdech místnosti a na rozdíl od konvekčních radiátorů nepřehřívají venkovní zdivo – úspora prostupem tepla vnější zdí. Infrapanely ohřívají celou místnost rovnoměrně, teplo se u stropu nehromadí a teplo máme i od nohou. Úspora vzniká při rovnoměrném prohřátí místnosti. Infratopení primárním ohřevem zdí zajišťuje permanentní vysoušení a přispívá k lepším tepelně-izolačním vlastnostem vytápěného objektu a k případnému odstranění plísní – infratopení je vhodné i pro alergiky a astmatiky!

Porovnání ročních nákladů na vytápění - infratopení vs. ostatní způsoby vytápění
Porovnání ročních nákladů na vytápění – infratopení vs. ostatní způsoby vytápění

Infrapanely jsou regulovány digitálními přesnými termostaty samostatně umístěnými v každé místnosti. Využití tepelných zdrojů je maximální a je dosaženo příjemné tepelné pohody. Místnosti již nikdy nebudou zbytečně přetopeny. Infratopení lze nastavit na o 2-3 °C nižší teplotu v místnosti při zachování příjemného pocitu tepla a tím dosáhnout dalších výrazných úspor. Snížením teploty o 1 °C dosáhnete úspory 5-6% energie na vytápění.

Infrapanely jsou napájeny elektrickou energií dodanou na místo potřeby k infrapanelu prakticky beze ztrát jako je tomu u teplovodního vytápění.

Výhody infratopení WELLINA

 • úspora nákladů na vytápění až 50 % v porovnání s přímotopy a cca 20 % v porovnání s plynem,
 • dlouhá životnost bez revizí a servisních zásahů,
 • přijatelná vstupní investice a snadná montáž,
 • moderní design a dokonalé zpracování,
 • nevíří prach, vysouší zdivo = STOP plísním. Vhodné i pro alergiky!
 • nezabírá obytný prostor,
 • vynikající tepelná pohoda,
 • rychlá návratnost investice,
 • bezpečnost provozu: mezinárodní certifikáty CE, RW TUV, GS, CSA, IGEF,
 • bezpečné povrchové teploty do 95 °C při zachování vysoké účinnosti bez nutnosti navyšovat teplotu nad 100 °C,
 • certifikované řízení jakosti EN ISO 9001:2000 a EN ISO 14001:2004,
 • odolnost vůči nečistotám a vlhkosti – IP65 (odolnost proti prachu a tekoucí vodě),
 • ZDARMA: zaměření současného stavu stavby a zpracování projektu.

Pro spolehlivé fungování infratopení je vhodná podstatná část stavebních materiálů a typů konstrukcí (Porotherm, Ytong, plná cihla….) . Infratopení je také vhodné pro dřevostavby, kde přispívá k prodloužení tepelné setrvačnosti stavby a zajišťuje její trvalé vysoušení. V dřevostavbách je pouze nutné vyhnout se vzduchovým konstrukčním mezerám. Stačí je však vyplnit minerální vatou a správná funkce vytápění je zachována. Jako použité podlahové krytiny se hodí jak dlažby, tak i masivní dřevo, které velmi dobře akumuluje. Také lamino je vhodné, ovšem tento povrch může i při vyšší teplotě působit na tělo chladnějším dojmem.

Infrapanel - obraz, který topí a dává teplo jako od kachlových kamen
Infrapanel – obraz, který topí a dává teplo jako od kachlových kamen

Velmi snadná montáž i svépomocí

Při instalaci infratopení Wellina je třeba jen minimálních nebo vůbec žádných stavebních úprav. Infrapanely Wellina jsou dodávány s kompletní montážní sadou. Na zeď je snadno zavěsíte a po zapojení přes zásuvkový termostat můžete začít okamžitě používat. Elektroinstalaci je také možné zapustit do omítky a tím infratopení plně designově začlenit do interiéru. Připojení je pak obdobné jako u přímotopného vytápění. S infrapanely Wellina máte nárok na zvýhodněnou přímotopnou sazbu D45d.

Regulaci infrapanelů Wellina lze řešit běžnými prostorovými termostaty. Můžete též použít centrální řídící systémy s možností ovládat teplotu v každé místnosti individuálně z jednoho místa, případně připojit celou regulaci na PC rozhraní a vše ovládat komfortně pomocí přiloženého počítačového programu.

Sálavý infrapanel Wellina s příkonem 600 W, vhodný do prostor o rozloze do 35 m3
Sálavý infrapanel Wellina s příkonem 600 W, vhodný do prostor o rozloze do 35 m3

Infrapanely Wellina si svou moderní konstrukcí, použitými materiály a výrobními postupy získaly dominantní pozici na trhu. Speciální patentované karbonové nanovlákno uložené v akumulačním jádru zajišťuje vysokou účinnost a prakticky nulové hodnoty elektrosmogu podložené certifikáty IGEF. Emailovaná ocel na povrchu infrapanelů má vysoký podíl sálání a snadno se udržuje – nepodléhá stárnutí ani změně vzhledu. Výroba infrapanelů je řízena certifikáty ISO 9001 a 14001, čímž je zaručena kvalita exportovaná do více jak 30 zemí světa. Od roku 2011 je produkt držitelem certifikátu Universal Design od společnosti RW TUV.

Více informací se dozvíte na stránce www.usby.cz

Autor: Komerční sdělení