fbpx

Podlahové vytápění – úspora a komfort v jednom0

Jak si doma zajistit příjemné teplo, a přitom šetřit energie? Úsporným a velmi efektivním řešením je podlahové vytápění. Za minimálních nákladů za teplo rovnoměrně vytápí celou místnost. Navíc nezabírá žádný prostor! Jak podlahové vytápění funguje?

Podlahové vytápění si získává stále větší oblibu. A není tomu náhodou. Je velmi komfortní, na dotyk velice příjemné a nezabírá žádný prostor v místnosti, jako radiátory. Ale především je mnohem úspornější. Vytápí totiž rovnoměrně celou místnost, čímž odpadá cirkulace vzduchu v místnosti, který se neustále dohřívá a zase ochlazuje a tam vznikají největší ztráty.

„Klima podlaha BEKOTEC-THERM nabízí konstrukční výhody, jako je tloušťka potěru včetně hadic od 31 mm.“

Ideálním systémem podlahového vytápění je klima podlaha BEKOTEC-THERM, která navíc významně zkracuje lhůty provádění, potlačuje dilatace jednotlivých topných okruhů a s hadicemi blízko u povrchu snižuje teplotu topného média (vhodné zejména pro použití tepelných čerpadel).

Podlahové vytápění – o ohřevu vzduchu

Vytápění místností je vlastně jen pouhý ohřev vzduchu. U běžných radiátorů je nutné dosáhnout toho, aby zajistily cirkulaci vzduchu v nejchladnějším místě. Nejčastěji pod oknem. Radiátor přenáší z horké vody teplo do vzduchu. Ten je lehčí než vzduch studený a stoupá ke stropu. Od okna tedy cirkuluje podél stropu k zadní stěně a postupně, jak se ochlazuje, vrací se po zemi zpět k radiátoru, který jej opět dohřívá a tak stále dokola. Ohřívá tak chladný vzduch od okna, kde jsou největší tepelné ztráty.

Tedy přeneseně řečeno – s radiátorem nejvíce topíte ke stropu a až ten vzduch, který je částečně ochlazen průběhem místností, klesá k zemi a tento je pro vás pocitový, jeho teplotu vnímáte.

S klima podlahou BEKOTEC-THERM nedojde k vydutí podlahy, jak tomu bývá při nesystémovém provádění dlažeb
S klima podlahou BEKOTEC-THERM nedojde k vydutí podlahy, jak tomu bývá při nesystémovém provádění dlažeb

U podlahového vytápění je to zcela jiné. Vytápí se celá plocha místnosti odspodu, kde má topení přes nášlapnou plochu styk se vzduchem. Tedy, topíte odspodu, což je mnohem efektivnější, protože teplo je vespodu místnosti a to vy pociťujete. Díky tomu není třeba dodávat tolik tepla, jelikož nepotřebujete vyhřát vzduch tolik, jako u topení radiátory, jejichž efekt pociťujete, až když se vzduch u stropu ochladí a klesne do úrovně, kde se pohybujete.

U podlahového vytápění tedy stačí vytápět na mnohem nižší teplotu, abyste pociťovali teplo. A tím samozřejmě šetříte nejen vlastní peněženku, ale také nezatěžujete tolik životní prostředí vysokým nárokem na spotřebovávanou energii.

Klima podlaha BEKOTEC-THERM – ještě lepší

Klima podlaha BEKOTEC-THERM však kromě tepelně technických výhod nabízí podstatné konstrukční výhody, jako je tloušťka potěru včetně hadic od 31 mm (spotřeba materiálu výplňového materiálu jen cca 30 l/m2). Jedná se o bezespárý potěr, kdy pro dlažbu lepenou na folii Schlüter – DITRA nemusí spárořez respektovat žádné spáry z podkladu. Sestava komponentů zajišťuje vzájemné odpovídající materiály jak stavební tak topenářské.

Navíc zabraňuje nežádoucím účinkům, na které řada materiálů nášlapných ploch (plovoucí podlaha, dlažba atd.) není připravena. A tím je vyšší teplota podlahy ve vlhkém prostředí, či dokonce mokrém prostředí. Na to řada ze zmíněných materiálů není konstruována. Toto například hrozí v podlahovém topení instalovaném při rekonstrukci v poslední době tolik oblíbených chalup, či starších domů, jež neměly při stavbě moderně vyřešenou hydroizolaci stavby.

Klima podlaha BEKOTEC-THERM je řešena jako celek a zabraňuje problémům s podlahovými materiály
Klima podlaha BEKOTEC-THERM je řešena jako celek a zabraňuje problémům s podlahovými materiály

Při nesystémovém provádění dlažeb snadno dojde například k vydutí podlahy a jejímu totálnímu poškození. Klima podlaha BEKOTEC-THERM dodávaná firmou Detalon s.r.o. je však řešena jako celek a všechny materiály jsou konstruovány tak, aby odolávaly prostředím, které ve svých bytech či domech pod podlahou máte, aniž byste to třeba doposud tušili. Napoví vám občasné problémy s plísní v chladných rozích, či pod kobercem zejména v suterénních prostorách.

Navštivte naše prodejní centra v Praze a Břeclavi, kde vám systém klima podlahy rádi předvedeme a vše vysvětlíme. Podáme vám rovněž informace o servisu výrobce, který zajišťuje i návrh resp. úpravu vašeho stávajícího projektu vytápění (bilance ztrát atp.). Připravíme vám potom i cenovou specifikaci. V případě, že jste firma a chcete si zvýšit odbornost, rádi vám zprostředkujeme odborné školení u techniků výrobce.

Kontakty:

Prodejna Břeclav – Detalon s.r.o.
U Nemocnice 3372/8, 690 02 Břeclav 2
telefon: +420 739 379 696
e-mail: breclav@detalon.cz
Po – Pá: 7:30 – 17:00, So: 7:30 – 12:30

Prodejna Praha – Detalon, s.r.o.
Novodvorská 994/138, 142 21 Praha 4
telefon: +420 239 047 600
e-mail: info@detalon.cz
Po – Pá: 7:30 – 18:30, So: 8:00 – 13:00

Autor: Komerční sdělení