Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Plynové kotle

Jednou z možností vytápění rodinného domu je využití zemního plynu, resp. plynové kotle. Do plynového kotle je jako palivo přiváděn zemní plyn, nejčastěji z rozvodné sítě. Mezi alternativami však také je propan nebo propan butan z nadzemního nebo podzemního zásobníku. Teplo, které kotel vyprodukuje je pře,dáváno prostřednictvím výměníku do topného média (vody). Také při používání plynu jako paliva vznikají spaliny, které je nutné odvádět. Podle stupně vychlazení spalin lze kotle rozdělit na standardní, nízkoteplotní kondenzační.

Pokud chcete dům vytápět plynem efektivně a šetrně ke své peněžence, odborníci doporučují pořídit plynový kondenzační kotel, který umožňuje využít latentní teplo k ohřevu topné vody. Ačkoli je pořizovací cena kondenzačního kotle vyšší než toho obyčejného, výhodou je, že ušetříte při spotřebě paliva.

Cena plynu se odvíjí od cen ropy a ropných derivátů. Plyn reflektuje vývoj ceny ropy se zpožděním šesti až devíti měsíců. Plyn patří k dražším zdrojům tepla. Vytápění průměrného rodinného domu se spotřebou 80 GJ tepla plynem přijde ročně zhruba na 36 000 Kč. Zajímá vás, kolik platíte za plyn? Spočtěte si vše jednoduše na unikátní kalkulačce na partnerském webu Ceny energie.

více informací

Partneři sekce

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Bosch Termotechnika s.r.o. – obchodní divize BUDERUS

Buderus s produktovým portfoliem zahrnujícím plynové průtokové ohřívače teplé vody,závěsné i stacionární…

<!-- -->
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize JUNKERS

Dodáváme spotřebiče pro vytápění a ohřev teplé vody. Plynové závěsné kotle, plynové kondenzační kotle,…

<!-- -->
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize DAKON

Tradiční český výrobce kotlů na tuhá paliva

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!