Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekcePartnerem pro vytápění je Poptávej.cz

Pět důvodů proč zvolit automatický kotel na tuhá paliva

Pevná paliva jsou stále populárním zdrojem vytápění. Jejich příznivci se ale museli spokojit s nižším uživatelským komfortem než při vytápění plynem nebo elektřinou. Výrobci proto začali dodávat na trh tzv. automatické kotle, které v sobě spojují nenáročnou obsluhu a tepelný komfort při spalování pevných paliv. Jaké jsou výhody automatických kotlů?

07. 01. 2016 | Jan Pergl

Ve zkratce:

Kotle na tuhá paliva jsou ekologické a úsporné. U automatických kotlů navíc odpadá nutnost každodenního přikládání. Jaké jsou další výhody vtápění biomasou?

Pohodlná obsluha

Vytápění pevnými palivy běžně znamená jít ručně přiložit do kotelny několikrát denně. Většina uživatelů navíc kotel na noc „přidusila“, aby palivo hořelo pomaleji. To má za následek nejen snížení účinnosti kotle, ale mnohem vyšší emise, zanášení komínové šachty a snižování životnosti kotle. Automatický kotel vydrží topit bez zásahu uživatele i několik dní a díky sofistikované regulaci optimalizuje spotřebu paliva podle aktuální potřeby.

Vysoká účinnost

Řídící jednotka kotel přesně dávkuje potřebné množství paliva a komora kotle je konstantně udržování v optimální provozní teplotě. Vysoká účinnost znamená nižší náklady na palivo při zachování stejného tepelného komfortu. I díky tomu se investice do automatického kotle vrátí v řádu několika let. Většinou se hovoří o návratnosti okolo 5 - 7 let.

Kvalitní kotle na tuhá paliva se v komfortu ovládání téměř vyrovnají kotlům plynovým. Foto Viadrus 

Ekologický provoz

Automatické kotle dokazují, že i pevná paliva lze spalovat ekologicky. Na trhu jsou již automatické kotle splňující pátou, tedy nejvyšší emisní třídu. Jejich používání není do budoucna nijak legislativně omezeno. Automatické kotle tak v příštích desetiletích zcela nahradí většinu kotlů na ruční přikládání.

Moderní technologie

Automatické kotle jsou moderní a spolehlivá zařízení, využívající celou řadu bezpečnostních prvků. K prohoření paliva do zásobníku nemůže dojít ani při výpadku elektrické energie, stejně jako k přehřátí kotle. Navíc má uživatel možnost u některých modelů ovládat kotel prostřednictvím webového rozhraní nebo mobilního zařízení. I kotel na tuhá paliva tak můžete snadno zapojit do systémů chytrých domácností.

Kotlíkové dotace

Díky nízkým emisím a také splnění podmínek Ekodesignu, lze na pořízení automatického kotle čerpat kotlíkové dotace. „Například při koupi automatického kotle Viadrus A3W je možné z těchto dotací pokrýt až 80 % nákladů. Uživatel tak získá moderní a ekologický kotel za zlomek jeho ceny,“ uvedl Jaroslav Morský ze společnosti Viadrus.

Související články

Tagy: Energie, Vytápění, Biomasa

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize DAKON

Tradiční český výrobce kotlů na tuhá paliva

<!-- -->
Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.

Značka DZ Dražice, která existuje již od roku 1956, je zárukou kvality, výkonu a hodnoty ohřívače vody.…

<!-- -->
HAAS+SOHN Rukov, s.r.o.

Tradiční český výrobce krbových kamen, krbových kamen s výměníkem, kachlových kamen, krbových vložek,…

<!-- -->
Regulus spol. s r.o. - Tepelná čerpadla

Firma Regulus s.r.o. slouží v oblasti teplo - voda - plyn již od roku 1992 a v současnosti se orientuje…

<!-- -->
NOSRETI velkoobchod s.r.o.

Jsme dodavatelé a v Ostravě také prodejci tepelných čerpadel, solárních kolektorů a klimatizací vlastní…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!