Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekcePartnerem pro vytápění je Poptávej.cz

Panasonic představil novou generaci tepelných čerpadel energetické třídy A++

Panasonic uvádí na trh novou řadu tepelných čerpadel Aquarea Generace H v provedení Bi-Bloc. Nová tepelná čerpadla mají vylepšený design a jejich instalace by měla být jednodušší. Ovládání usnadňuje dotykový panel.

22. 02. 2016 | Jan Pergl

Ve zkratce:

Nová generace teplený čerpadel Auqarea by měla mít jednodušší instalaci a komfortnější ovládání. Modul s dotykovým displejem lze vyjmout a používat jako dálkový ovladač a termostat.

Nové tepelné čerpadlo Aquarea Generace H s vynikající energetickou účinností A++, představuje ideální řešení pro domácnosti, které chtějí ještě více zefektivnit svoje výdaje za energie. Modely nové generace si čeští zájemci budou moci poprvé prohlédnout 1. - 4. března na veletrhu Aquatherm.

Inteligentní ovládání a snadná instalace

Nejvýraznějším znakem nové řady Aquarea Generace H je snadno použitelný ovládací panel, který je vybaven 3,5palcovým dotykovým LCD panelem s vysokým rozlišením. Uživatelům je tak usnadněno ovládání systému i nastavení různých funkcí, včetně nových režimů, jako je například režim bazénu. Panel umožňuje uživatelům sledovat energetický vstup a výstup v průběhu dnů, týdnů a měsíců, a získají tak komplexní přehled o využívání energie a vzniklé úspoře.

Ovládací panel může sloužit také jako dálkový ovladač a termostat. Foto Panasonic

Panel, který obsahuje snímač teploty, může být z vnitřní jednotky vyjmut a instalován na jiném místě v domě, aby sloužil jako dálkové ovládání systému i termostat. Novým ovladačem lze také nastavit topení ve dvou různých zónách. K dispozici je 10 evropských jazyků včetně češtiny.

Jednodušší montáž

Vnitřní jednotka Generace H prošla výrazným redesignem po stránce atraktivity i uživatelské přívětivosti a je proti svým předchůdcům menší, takže po instalaci zabírá méně místa. Součástí vnitřní jednotky je nově i vodní filtr včetně dvou kulových ventilů, což značně urychluje montáž.

Filtr je pro snadný přístup při údržbě umístěn na přední straně jednotky. Generace H také nově obsahuje senzor, který přesně měří aktuální průtok vody. Díky této novince zjistí koncový zákazník s naprostou přesností výkon čerpadla, a může tak snáze monitorovat jeho spotřebu a celkovou účinnost.

Nová generace tepelný čerpadel Panasonic Aquarea. Foto Panasonic

Pro snadnější montáž bylo upraveno také uspořádání trubek. Potrubí s chladivem je nyní souběžně s vodovodním potrubím, takže jakmile je připojeno vodovodní potrubí, je mnohem jednodušší potrubí s chladivem připojit. Řídící jednotka je umístěna na přední straně. Potrubí je instalováno odděleně od elektrické části, která může být pro snadnější přístup jednoduše odejmuta.

Generace H rovněž nabízí množství volitelných funkcí zajišťující její vysokou flexibilitu. Uživatelé si například mohou zakoupit dodatečné příslušenství ve formě PCB.

Snadné připojení solární techniky

Prostřednictvím této desky budou mimo jiné schopni ovládat solární panely, externí přepínání mezi vytápěním a chlazením a navíc získají možnost ovládat celý systém na svorkách 0 - 10 V. Mezi dodatečné příslušenství rovněž řadíme třícestný ventil, jehož vnitřní instalaci konstrukce bez problémů umožňuje. Nové Internetové ovládání systémem Aquarea Cloud je samozřejmostí.

Modely nových čerpadel o výkonu 3 kW a 5 kW jsou již na českém trhu dostupné. Modely o výkonu 7 kW a 9 kW v jednofázovém provedení budou tuzemským zájemcům k dispozici v dubnu 2016.

Klíčové vlastnosti řady Aquarea Generace H:

  • Energetická účinnosti A++
  • Odnímatelný dotykový panel
  • Elegantní, moderní design
  • Snadná instalace a údržba
  • Široká škála možností zapojení a ovládání

Související články

Tagy: Energie, Stavba a rekonstrukce, Vytápění, Tepelná čerpadla

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

ATREA s.r.o.

Společnost ATREA vznikla již v roce 1990. Opírá se o dlouholeté zkušenosti v oblasti mikroklimatu budov…

<!-- -->
NOSRETI velkoobchod s.r.o.

Jsme dodavatelé a v Ostravě také prodejci tepelných čerpadel, solárních kolektorů a klimatizací vlastní…

<!-- -->
Bosch Termotechnika s.r.o. – obchodní divize BUDERUS

Buderus s produktovým portfoliem zahrnujícím plynové průtokové ohřívače teplé vody,závěsné i stacionární…

<!-- -->
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize JUNKERS

Dodáváme spotřebiče pro vytápění a ohřev teplé vody. Plynové závěsné kotle, plynové kondenzační kotle,…

<!-- -->
Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.

Značka DZ Dražice, která existuje již od roku 1956, je zárukou kvality, výkonu a hodnoty ohřívače vody.…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!