Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekcePartnerem pro vytápění je Poptávej.cz

Nové nízkoteplotní tepelné čerpadlo Daikin Altherma vzduch–voda

Společnost Daikin uvedla na trh novou vylepšenou řadu nízkoteplotních tepelných čerpadel. Nové nízkoteplotní tepelné čerpadlo Daikin Altherma poskytuje ideální řešení pro optimální vnitřní prostředí každého domu. Navíc má nejlepší energetickou účinnost ve své třídě za jakýchkoliv venkovních podmínek.

19. 06. 2013 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma vzduch–voda je vhodné pro novostavby a nízkoenergetické domy. Díky invertorovému kompresoru má sníženou spotřebu energie až o 30 % ve srovnání s jednotkami, které fungují bez invertorového kompresoru. Nové 4kW tepelné čerpadlo je navrženo speciálně pro domy, které mají nižší požadavky na vytápění než domy se standardní izolací.

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma vzduch–voda je vhodné pro novostavby a nízkoenergetické domy. Nabízí vysoký modulační rozsah, který poskytuje nejvyšší energetickou účinnost pro různé rozsahy teplot, což má za následek snížení provozních nákladů pro koncové uživatele. Nové 4kW tepelné čerpadlo je vylepšením produktové řady a je navrženo speciálně pro nízkoenergetické domy, které mají nižší požadavky na vytápění než domy se standardní izolací.

Jednotky o výkonu 4–8 kW mohou poskytovat výstupní teplotu vody pro vytápění až 55 °C a jednotky o výkonu 11–16 kW dokonce až 55 °C – to vše bez potřeby záložního elektrického topení. Těchto vysokých teplot a vysoké tepelné kapacity je dosaženo díky:

  • Optimalizovanému ovládání, které dosahuje vyšší frekvence použití při nízkých venkovních teplotách,
  • vyššímu výkonu kompresoru swing při velmi nízkých teplotách,
  • nové řadě deskových výměníků s větší plochou.

Nízká spotřeba energie

Díky unikátnímu invertorovému kompresoru je snížena spotřeba energie až o 30 % ve srovnání s jednotkami, které fungují bez invertorového kompresoru. Tepelná čerpadla Daikin Altherma využívají pouze výkon nutný k zajištění potřebné teploty v danou chvíli. Vzhledem k tomu, že systém přizpůsobuje výkon potřebný pro splnění aktuálních požadavků zákazníků, tak minimalizuje teplotní výkyvy, energeticky náročný režim vypnutí/zapnutí a vlastníkům rodinných domů poskytuje větší pohodlí, spolehlivost a výkonnost.

Invertorová technologie Daikin nabízí také maximální účinnost při částečném výkonu zařízení a rychlejší odezvu systému na měnící se zatížení společně s vyšší přesností při kontrole teplot. Nezáleží na venkovní teplotě, tepelné čerpadlo udržuje teplotu vody na nízké úrovni, čímž se maximalizuje účinnost tepelného čerpadla. To vše zajišťuje, že systém funguje v optimalizovaném výkonu, zatímco jsou sníženy provozní náklady a emise CO2.

Vnější jednotka tepelného čerpadla Daikin Altherma

Kompaktní vnitřní jednotka

Systém Daikin Altherma Split se skládá z vnitřní jednotky označované jako Integrated Design, která je velmi kompaktní – jedná se o jedno tepelné čerpadlo včetně zásobníku teplé vody. Vnitřní jednotka Integrated Design má velmi malé rozměry –60 × 170 × 74 cm (š × v × h). Jelikož jsou veškeré hydraulické komponenty a spoje již integrované v jednotce, je tato nová řada nízkoteplotních tepelných čerpadel snadno kombinovatelná s podlahovým vytápěním, konvektory tepelných čerpadel nebo nízkoteplotními radiátory. V případě, že zákazník nepotřebuje připravovat teplou vodu nebo chce napojit tepelné čerpadlo na solární systém, může využít nástěnnou vnitřní jednotku. Venkovní jednotka má ochrannou funkci, která zabraňuje zamrzání, pokud teplota venkovního vzduchu klesne příliš nízko. Zajišťuje také výkon na dostatečné úrovni, i když teplota klesne až na –25 °C.

Další výhodou nové řady tepelných čerpadel je snadno ovladatelné uživatelské rozhraní. Toto inteligentní ovládání má jednoduché grafické rozhraní, které napomáhá zjednodušit instalaci a uvedení do provozu. V důsledku toho jsou každodenní kontrola a řízení jednotky koncovým uživatelem velmi jednoduché a zákazník snadno vidí, za jakých provozních podmínek čerpadlo funguje a kolik spotřebuje energie.

 Více na www.daikin.cz.

 

Tagy: Bydlení, Nízkoenergetické domy, Vytápění, Tepelná čerpadla

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

Výrobce a dodavatel profesionální vzduchotechniky, ventilátorů a příslušenství, rekuperačních jednotek,…

<!-- -->
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize JUNKERS

Dodáváme spotřebiče pro vytápění a ohřev teplé vody. Plynové závěsné kotle, plynové kondenzační kotle,…

<!-- -->
Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.

Značka DZ Dražice, která existuje již od roku 1956, je zárukou kvality, výkonu a hodnoty ohřívače vody.…

<!-- -->
NOSRETI velkoobchod s.r.o.

Jsme dodavatelé a v Ostravě také prodejci tepelných čerpadel, solárních kolektorů a klimatizací vlastní…

<!-- -->
ATREA s.r.o.

Společnost ATREA vznikla již v roce 1990. Opírá se o dlouholeté zkušenosti v oblasti mikroklimatu budov…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!