fbpx

Partneři sekce

Myslete chytře a neplaťte za vytápění hal více, než musíte0

V dnešní době, která nabízí moderní a efektivní řešení pro všechny oblasti průmyslu, není důvod platit za jakékoliv služby více, než je potřeba.

A stejně je tomu i v případě instalace průmyslového topení při vytápění hal. Dlouhodobě efektivní a úsporná řešení nabízí například společnost Schwank, která se na vytápění hal specializuje desítky let.

Investice do nového vytápění dlouhodobě sníží náklady

Neexistuje snad průmyslová oblast, pro kterou by Schwank neměl vhodné řešení vytápění. Kvalitní a úsporné topné systémy od této značky můžete aplikovat téměř kdekoliv. Své uplatnění najdou jak v průmyslových a multifunkčních halách, tak i ve školních tělocvičnách, na profesionálních sportovištích nebo v halách pro motokáry.

Jak vlastně funguje princip vytápění hal? Je to velmi jednoduché: teplo vycházející od moderních plynových zářičů lze přirovnat k teplu ze slunečních paprsků. Infračervené panely vytváří vlnění, které proniká vzduchem a dopadem na určené místo zahřívá cílové plochy. Přenos tepla pomocí takového sálání je velmi výhodná investice s rychlou návratností – zvýšená kvalita vytápění hal se časem zaplatí přímo na provozu.

Jak fungují světlé a tmavé infrazářiče Schwank?

Mezi inovativní produkty v portfoliu patří světlé a tmavé infrazářiče. Světlé zářiče vysílají skrze keramické destičky, které se zahřejí na zhruba 950 °C, infračervené záření, které je směřováno do vytápěného prostoru. Tepelné záření dopadá přímo na povrch (ať už se jedná o podlahu haly nebo pokožku lidí), rozkmitává molekuly a během okamžiku se v prostoru rozlije příjemné teplo. Světlé zářiče zaručují nadprůměrnou energetickou úsporu, velmi krátkou dobu ohřevu, dlouhou životnost a nulové riziko vzniku průvanu nebo víření prachu. Světlé zářiče můžete využít pro vytápění průmyslových hal, skladů i kostelů. Ve stejných prostorech můžete použít i tmavé zářiče, které ale fungují na trochu jiném principu.

Ve tmavých zářičích najdete speciální hořák Whisper Jet, který dokáže vytvořit velmi dlouhý laminární plamen a zajistit tak rovnoměrný přesun tepla po celé délce zářiče. V tomto případě dochází k zahřátí sálavé trubice zářiče na 650 °C a ta předává teplo dál do prostoru. Na rozdíl od světlých zářičů však zůstane trubice tmavá, nerozžhaví se do světla.

Hybridní systémy – energetická návratnost pro vytápění hal

Od roku 1995 Schwank úspěšně instaluje i hybridní systémy, které využívají rekuperaci tepla. Právě rekuperace v kombinaci s energeticky efektivním vytápěním hal pomocí plynových infrazářičů je nezbytným předpokladem pro snížení provozních nákladů i minimalizaci dopadu vytápění na životní prostředí. Hybridní systémy můžete využít ve dvou verzích:

  • Buď jako jednotlivé systémy rekuperace, kde se využívá teplo pouze z vytápěcího zařízení,
  • nebo jako kombinované systémy rekuperace, které navíc využívají i odpadní teplo ze strojů a osvětlení.

Druhý zmíněný způsob dokáže získat nazpět až 15 % z instalovaného výkonu – například při instalaci tepelného výkonu 300 kW můžete získat zpět až 45 kW odpadního tepla. Snížení nákladů na vytápění o 15 %, to už je zajímavé číslo jak pro malé firmy, tak i pro velké korporace.

Použití ekonomicky efektivních plynových zářičů při vytápění hal přináší celou řadu výhod – kromě výše zmíněných navíc nedochází k víření prachu a je zaručené rovnoměrné rozložení tepla v celém objektu. Vyberte si i vy některé z inovativních řešení vytápění hal od Schwank a ušetřete peníze za vytápění na další rozvoj svého businessu.

Více o efektivním vytápění naleznete na www.schwank.cz

Autor: Komerční sdělení