Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekcePartnerem pro vytápění je Poptávej.cz

Litinové radiátory se vrací díky zájmu o retrodesign

Design na míru pro nejrůznější prostory, tepelná úspora a dlouhá trvanlivost, to jsou hlavní výhody litinových radiátorů, které se nyní opět vrací do módy. Trendem jsou radiátory nejrůznějších tvarů a barev. Výrobci jsou schopni vytvořit originální kousek jak pro novostavby, byty, tak například udělat repliku radiátorů z první republiky.

26. 09. 2016 | redakce Nazeleno.cz

Ve zkratce:

Litina je zpátky! Litinové radiátory mají své výhody - déle hřejí a mají velmi dlouhou životnost. Jejich rozšíření nahrává také současná obliba retrodesignu.

Mnoho lidí si pod pojmem litinový radiátor jistě představí starou, zažloutlou, odřenou věc v bytě v panelovém domě. Výrobci ale poukazují na to, že to už dávno není pravda.

Litina má své výhody

Kvalitní litinové radiátory mají mnoho výhod oproti plechovým radiátorům, které si získaly oblibu především kvůli nižším pořizovacím nákladům. „Výrobek z litiny má mnohem větší odolnost vůči vlhku. Lidé se nemusí bát, že by radiátor začal rezivět, což bývá problémem právě u plechových radiátorů. Je téměř nemožné ho poškodit,“ přiblížil některé z výhod Kamil Tomčík, produktový manažer ze společnosti VIADRUS.

Litinové radiátory se dají instalovat do všech typů obydlí. Problémem nejsou ani poměrně tenké stěny v dřevostavbách. Radiátory jsou vyrobeny tak, aby se daly upevnit na jakoukoliv stěnu. Zájemci v portfoliu najdou také radiátory, které se dají postavit na zem na nožky. Výhodou těchto radiátorů je také to, že se dají připojit na jakoukoliv připojovací ocelovou trubku, jsou vysoce variabilní. Jsou kompatibilní také s kondenzačními kotli.

Zákazníci navíc mají jistotu, že do výměny radiátorů, pokud zvolí litinu, nebudou muset investovat více než jednou za život. Životnost těchto zařízení je totiž padesát až šedesát let.

Litina déle hřeje

Často se diskutuje o tom, zda nejsou litinové radiátory ve srovnání s plechovými méně úsporné. POdle odborníků by to tak být nemělo. Čas ohřevu litinového radiátoru je skoro shodný, jako u radiátorů ocelových. Výhodou pak je mnohem delší doba chladnutí litinových radiátorů.

V dnešní době se lidé stále více začínají zajímat také o design jednotlivých přístrojů ve svém obydlí. Zákazníci si mohou vybírat nejen z mnoha tvarů, zvolit si mohou také barvu radiátorů, která nejvhodněji doplní jejich interiér.

O kvalitě litinových radiátorů jsou přesvědčeni například na Pražském hradě nebo ve vile Tugendhat. Při nedávných rekonstrukcích si od výrobce radiátorů a kotlů VIADRUS nechali vytvořit litinové radiátory na míru. „Pro vilu Tugendhat jsme vyráběli repliky původních radiátorů. Naše litinové radiátory jsou k vidění ale také ve světě, například na Radnici v Rotterdamu,“ uzavřel Tomčík.

Související články

Tagy: Bydlení, Vytápění, Plynové kotle, Biomasa, Tepelná čerpadla

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize DAKON

Tradiční český výrobce kotlů na tuhá paliva

<!-- -->
HAAS+SOHN Rukov, s.r.o.

Tradiční český výrobce krbových kamen, krbových kamen s výměníkem, kachlových kamen, krbových vložek,…

<!-- -->
ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

rekuperační jednotky, teplená čerpadla, vzduchotechnika

<!-- -->
Regulus spol. s r.o. - Tepelná čerpadla

Firma Regulus s.r.o. slouží v oblasti teplo - voda - plyn již od roku 1992 a v současnosti se orientuje…

<!-- -->
NOSRETI velkoobchod s.r.o.

Jsme dodavatelé a v Ostravě také prodejci tepelných čerpadel, solárních kolektorů a klimatizací vlastní…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!