fbpx

Teplovodní krbové vložky s účinností více než 80 %0

Chcete si zútulnit domov? K pravé domácí pohodě bezesporu přispívá posezení u krbu. Uvažujete-li o pořízení krbu, pak vězte, že získané teplo navíc můžete díky moderním krbovým vložkám s výměníkem rozvádět i po celém domě. Ročně tak uspoříte až několik tisíc na vytápění!

Pokud máte v obývacím pokoji nevyužitý prostor, pak už vás možná napadlo, že by se sem hodil krb nebo alespoň krbová obestavba. Krb však nemusí být jen na ozdobu! Teplo z krbových kamen můžete navíc maximálně využít pro přitápění a spojit tak příjemné s užitečným – nejenže si doma vytvoříte příjemnou atmosféru, ale ještě ušetříte i několik tisíc během topné sezony. Prozradíme vám, jak!

„Teplovodní krbové vložky Vesuvio předávají více než 75 % tepla do vody.“

Pro přitápění je nejprve třeba zvolit vhodné topidlo s výměníkem. Velmi důležitým faktorem pro jeho výběr je poměr předávaného tepla do teplovodní soustavy. V místnosti, ve které je krb či krbová obestavba umístěna, bývá totiž spotřeba tepla limitována její velikostí. V mnoha případech to bývá do 4 kW teplovzdušného výkonu zdroje (skutečná spotřeba závisí na objemu vytápěného prostoru a jeho tepelných ztrátách). Převážnou část tepla je tedy nutno předávat do topné soustavy (přímo do radiátorů popř. do akumulační nádoby).

Krbové vložky Vesuvio: 3 výkonové varianty

Tajemstvím úspor je teplovodní krbová vložka, resp. krbová vložka s výměníkem, která tvoří „srdce“ krbu či krbové obestavby. Krbová vložka se napojí na stávající otopnou soustavu a teplo z krbových kamen se tak předává přímo do radiátorů či akumulační nádoby.

Krbová vložka Vesuvio s výměníkem předává maximum tepelného výkonu do vody
Krbová vložka Vesuvio s výměníkem předává maximum tepelného výkonu do vody

Pro co nejvyšší úspory je však třeba využívat opravdu účinnou vložku, která předává maximum tepelného výkonu do vody. Právě to si dala za úkol firma HAAS+SOHN Rukov, přední český výrobce krbových kamen a krbových vložek. Výsledkem je zcela nová teplovodní krbová vložka Vesuvio, která se na trh dostane na přelomu srpna a září 2011 a bude možné si vybrat celkem z 3 výkonových variant.

  • Vesuvio 15 s výměníkem – při celkovém výkonu 19,6 kW jde 75 % tepla (14,7 kW) do vody
  • Vesuvio 18 s výměníkem – při celkovém výkonu 23 kW jde přes 78 % tepla (18 kW) do vody
  • Vesuvio 20 s výměníkem – nejsilnější varianta s maximálním výkonem 25,5 kW předává 78 % tepla (19,8 kW) do vody

Díky každoročním úsporám na vytápění se vám pak počáteční investice do krbové vložky Vesuvio vrátí cca do 3 let.

Další úspory peněz nejen na palivu

Všechny modely krbových vložek Vesuvio se díky technologii terciárního spalování vyznačují účinností přesahující 80 %. Tím je dosaženo nejen nižší spotřeby paliva (ve srovnání s obdobnými výrobky s nižší účinností), ale zejména skvělého spalování. V praxi to znamená mnohem lepší využití energie, která by jinak zbytečně unikala komínem. Každý si pak snadno spočítá, že ušetří spoustu peněz na palivu.

Teplovodní krbová vložka Vesuvio navíc ušetří další peníze na palivu
Teplovodní krbová vložka Vesuvio navíc ušetří další peníze na palivu

Pro snadnější napojení lze využít horní či zadní napojení kouřovodu a zejména pak externí přívod vzduchu, který přivádí spalovací vzduch z venkovních prostor. Externí přívod vzduchu lze navíc pomocí klapky regulovat!

Výhodu možnosti napojení na externí přívod vzduchu oceníte zejména tam, kde se prováděly úpravy vedoucí ke snížení tepelných ztrát domu, například výměna oken či dveří. Po vhodném napojení se nemusíte strachovat o dostatečné množství spalovacího vzduchu a vyhnete se tak i větrání a tím zbytečnému pouštění tepla („vyhazování peněz“) okny.

Už žádné pomalé zatápění!

Řada krbových vložek Vesuvio splňuje veškerá očekávání na tento typ výrobků, a proto jsou standardními vlastnostmi komínová klapka i zabudovaná vychlazovací smyčka. Komínová regulační klapka zajišťuje volný prostup spalin přes kouřové hrdlo. Tímto se odstraní problém jak s pomalým zatápěním, tak se zakuřováním do místnosti při přikládání.

Vychlazovací smyčka (umístěná ve výměníku) pak zajistí ochranu před přetopením v případě výpadku elektrického proudu.

Krbová vložka Vesuvio má oboustranné otvírání dvířek

Teplovodní krbové vložky Vesuvio vás osloví elegantním designem s velkým prosklením, zaručujícím příjemný a pohodový pohled na plápolající oheň. Konstruktéři firmy HAAS+SOHN však mysleli i na praktické věci. V horní části naleznete vyjímatelný prostor pro snadné čištění výměníku. Pravidelným čištěním si zajistíte nejen prodloužení životnosti výrobku až o několik let, ale i stále vysokou účinnost pro přenos tepla do vody.

Krbová vložka Vesuvio má otvírání dvířek z levé i z pravé strany
Krbová vložka Vesuvio má otvírání dvířek z levé i z pravé strany

V neposlední řadě jsou krbové vložky Vesuvio jediným výrobkem v nabídce, kde lze využít otvírání dvířek z levé či z pravé strany. Tuto možnost ocení všichni ti, kterým nevyhovuje otevírání dvířek z pravé strany. Změnu lze provést během pár minut snadnou a jednoduchou úpravou pomocí montážního balíčku, který vám firma HAAS+SOHN k teplovodní krbové vložce přidá jako bonus.

Kompletní řada krbových vložek Vesuvio splňuje samozřejmě normu EN 13 229, zároveň je však nositelem značky „Clean technology“. Znamená to tedy, že vložky bude možno používat i po zavedení přísných emisních limitů po roce 2015 a výrobek chrání životní prostředí.

Autor: Komerční sdělení