fbpx

Krbová vložka s účinností vyšší než 90 %0

Jak můžete ušetřit až 20 % ročních nákladů na vytápění? Úsporné topení závisí ve velké míře na efektivním zužitkování energie uchované v palivu. Krbová vložka Novara 17 s vyměnitelným výměníkem ji dokáže využít z 90 %, díky čemuž vydáte ročně i o několik tisíc méně při nákupu paliva.

Už při prvním pohledu na parametry této novinky zjistíte, že se jedná o zcela výjimečný výrobek. Spojením zkušeností a důvtipu konstruktérů HAAS+SOHN Rukov vznikl produkt, který v mnoha ohledech splňuje i ta nejodvážnější přání. Inteligentní technická řešení předurčují možnost instalace krbové vložky Novara 17 i tam, kde ostatní řešení selhávají.

„Celkový výkon krbové vložky Novara 17 s výměníkem je 17,4 kW, díky kterému pohodlně vytopíte až 320 m3 obytných prostor.“

Důmyslnost provedení odměnila i odborná komise na letošním veletrhu Moderní vytápění, která vyhlásila krbovou vložku Novara 17 s výměníkem jako „Nejpřínosnější výrobek veletrhu“ v kategorii Krby, kamna.

Terciární spalování = úspora vaší peněžence

Pro vyznavače klasických krbů s krbovou vložkou, kteří chtějí využít nejen akumulačních možností krbu či krbové obestavby, ale i připojení na stávající otopnou soustavu a ušetřit tak další tisíce korun během topné sezony, přichází HAAS+SOHN Rukov s převratnou novinkou. Novara 17 s výměníkem svým nápaditým technickým řešením a svými unikátními parametry upoutá pozornost i nejnáročnějšího zákazníka o ekonomický a ekologický způsob vytápění.

Těleso krbové vložky Novara
Těleso krbové vložky Novara

Celkový výkon krbové vložky včetně teplovodního výměníku je 17,4 kW, přičemž až 10,8 kW výkonu je předáváno do teplovodního výměníku. Při průměrně zatepleném prostoru lze vytápět až 320 m3 obytných prostor.

Novara 17 s výměníkem má minimální spotřebu paliva

Samotný přitažlivý pohled do prizmatického a prostorného topeniště zastíní technické parametry. Především pomocí terciárního spalování je dosaženo účinnosti převyšující 90 %, která garantuje mnohem menší spotřebu paliva ve srovnání s obdobnými výrobky s nižší účinností.

Vzduch předehřátý na velmi vysokou teplotu je přiveden vzduchovými kanály do spalovací komory v místech, kde se může aktivně podílet na spalovacím procesu. Tímto je proces spalování obohacen o potřebný kyslík, který zaručuje mnohem dokonalejší reakci s energetickým plynem, který se vyvíjí při samotném spalování. V praxi to znamená mnohem lepší využití energie, která by jinak zbytečně unikala komínem. Každý si pak snadno spočítá, že ušetří spoustu peněz na palivu.

Spalovací komora s terciárním přívodem vzduchu
Spalovací komora s terciárním přívodem vzduchu

Vyměnitelný výměník lze používat zcela univerzálně

Jedinečnou předností krbové vložky Novara 17 s výměníkem je nová koncepce vyjímatelného výměníku, která nabízí jednoduchou možnost montáže a demontáže pro přestavění na teplovodní nebo teplovzdušnou variantu. Univerzálnost použití je na rozdíl od ostatních produktů vyskytujících se na trhu pro výrobky HAAS+SOHN Rukov samozřejmostí a standardem!

Tuto obrovskou výhodu ocení zejména ti, kteří chtějí vložku využívat po přechodnou dobu bez napojení na teplovodní systém vytápění. Jednoduchost spočívá ve stavebnicovém uspořádání, kdy je výměník usazen na horní části spalovací komory a horní vnější krycí víko s kouřovodem uzavírá celé topeniště. To znamená, že víko s kouřovodem slouží pro obě možné varianty jako horní krycí část topeniště.

Krbová vložka Novara + výměník = krbová vložka Novara 17 s výměníkem!

Novara 17 s výměníkem se dodává jako set, což znamená, že obdržíte zvlášť těleso krbové vložky a výměník. Krbová vložka je připravena ihned pro instalaci na komín a zapojení do provozu. Jakmile budete mít funkční topnou soustavu, jednoduše namontujete teplovodní výměník, který jste zakoupili v rámci setu a po připojení již můžete pohodlně topit do celého systému.

Vyměnitelný výměník ke krbové vložce Novara
Vyměnitelný výměník ke krbové vložce Novara

Při instalaci se určitě hodí i fakt, že se nemusí manipulovat s výrobkem o hmotnosti kolem 300 kg, což ocení zejména ti, kteří nebydlí právě v přízemí anebo chtějí do patra. Výhodu vyměnitelného výměníku jistě přivítáte i při pravidelné péči o svou krbovou vložku, kdy při sejmutí horního víka můžete výměník řádně a efektivně vyčistit a tím i uspořit nemalé peníze při provozu.

Dvojnásobná ochrana a bezpečnost

Standardní výbavou krbové vložky Novara 17 s výměníkem je ochrana teplovodního výměníku vychlazovací smyčkou, která zajišťuje ochranu v případě výpadku elektrického proudu a je již umístěná ve výměníku.

Firma HAAS+SOHN Rukov však přidává další prvek pasivní ochrany proti přetopení, kterou je automatická klapka pro regulaci primárního vzduchu, která zajišťuje uzavření přívodu primárního vzduchu, jenž je hlavním výkonovým akcelerátorem spalování. Takto získáváte zajištění, které zamezí přetopení soustavy i v případech, kdy je topidlo natopené na provozní teplotu a nově naložené palivo plně zahoří.

Detail výměníku ke krbové vložce Novara
Detail výměníku ke krbové vložce Novara

Maximální bezpečí pro vás a zejména vaše děti

Stávající řešení málokdy zaručovala přijatelné oteplení prosklené plochy dvířek. Řešení prosklení navržené firmou HAAS+SOHN Rukov zaručuje minimální teplotu povrchu skla, kdy se při letmém dotyku nemusíte bát, že si způsobíte vážnější popáleninu! Tuto vlastnost jistě ocení maminky, kterým dítko právě uniklo z jejich pozornosti… Speciální keramické sklo s antireflexní vrstvou odráží zpět do topeniště teplo, které by jinak běžně používané sklo zahřívalo na mnohem vyšší a pro dotyk nebezpečnější teplotu.

Regulovatelností obou hlavních přívodů vzduchů (primárního a sekundárního) je zaručena možnost správného a optimálního nastavení spalovacího procesu pro získání maximálního užitku. Správným nastavením přívodu sekundárního vzduchu lze také zajistit dokonalou čistotu skla a tím i radost z pohledu na plápolající oheň.

Krbová vložka Novara 17 s vyměnitelným výměníkem
Krbová vložka Novara 17 s vyměnitelným výměníkem

Příjemné klima v obytných prostorech zajistí centrální přívod vzduchu (CPV), díky kterému je spalovací vzduch přiváděn z venkovních prostor. Nedochází tedy k nasávání již ohřátého vzduchu z místnosti a není nutné větrání, čímž se zabraňuje úniku tepla a protopených peněz… Napojení je vhodné zejména v nízkoenergetických či velmi dobře izolovaných stavbách.

Krbová vložka Novara spaluje dřevo i uhelné brikety

Konstrukce krbové vložky Novara s výměníkem je uzpůsobena pro možnost spalování nejen dřeva či dřevěných briket. Vývojáři HAAS+SOHN Rukov mysleli i na situace, kdy se o topidlo nemůžete starat a potřebujete jej na několik hodin opustit.

Ať už odjedete na nákupy či v noci ulehnete ke spánku, topidlo za krátkou dobu nemusí vyhasnout a vychladnout, čehož dosáhnete, pokud přiložíte uhelné brikety. Jednoduše přiložíte toto médium, zredukujete přívody vzduchu a můžete efektivně spalovat s více než 84% účinností!

Detail krbové vložky Novara, která dokáže ušetřit až 20 % ročních nákladů na vytápění
Detail krbové vložky Novara, která dokáže ušetřit až 20 % ročních nákladů na vytápění

Proč právě 90% účinnost má být faktorem pro vaše rozhodnutí?

O čem vypovídá údaj účinnost? Ve své podstatě je to hodnota, která říká, jak efektivně dokážeme zužitkovat energii v palivu uchovanou. Pro názornost můžeme uvést jednoduchý příklad: při 50% účinnosti spalování musíme dodat téměř 2krát tolik paliva, než by v ideálním případě bylo potřeba.

Ani firma HAAS+SOHN Rukov sice neumí vymyslet a vyrobit „perpetum mobile“, ale dokázala najít způsob, jak využít 90 % z možného potenciálu. Pokud bychom převedli toto číslo na hodnotu peněz, zjistíme, že oproti běžným výrobkům lze ušetřit až 20 % ročních nákladů na vytápění, což může být i několik tisícovek za rok.

Kontakt:

HAAS+SOHN Rukov, s.r.o.
SNP 474, 408 01 Rumburk
Tel.: +420 412 332 353
Fax: +420 412 332 345
E-mail: odbyt@haassohn.com
Web: www.haassohn-rukov.cz

Autor: Komerční sdělení