fbpx

Partneři sekce

Klimatizace může v zimě hřát a v létě chladit0

Trápí vás v létě doma příliš horký a dusný vzduch? Pochopitelně je příjemnější pobývat v klimatizovaném prostoru, ovšem většina lidí investici do domácí klimatizace zavrhne s tím, že je zbytečná. Mnohé ale přesvědčí, když se dozví, co dokáží dnešní moderní systémy. V létě váš dům totiž ochladí a v zimě vytopí.

V dnešní době se nevyužívají jen v kancelářích a průmyslových prostorech, roste zájem také o klimatizace do bytu a rodinného domu. Jednou možností jsou přenosné, ovšem chcete-li je používat i k vytápění, mnohem lepší je nechat si instalovat pevně zabudovanou. Ty existují ve dvou variantách – single a multi.

Budou pro vás vhodnější single, nebo multi systémy?

Systém single je složený z jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky. Uvnitř se upevnění řeší obvykle na parapet či na zeď (zpravidla někam ke stropu). Venkovní jednotka bývá blízko okna, instalace není až tak složitá, jak by se mohlo zdát.

U multisystému je na jednu venkovní jednotku napojeno několik (2 až 5) vnitřních v různých místnostech. Chcete-li chladit více než jednu místnost, běžně se to takhle dělá. Instalovat vnitřní jednotku pro každý pokoj zvlášť je zbytečné.

Klimatizace umí víc než jen ochlazovat vzduch

Chlazení vzduchu je sice jejich primárním účelem, ale jak jsme si už prozradili, umí jej i ohřívat. Moderní klimatizační jednotky totiž obráceně pracují jako tepelné čerpadlo. Nemusíte mít tedy samostatné topení. Další užitečnou schopností klimatizačních jednotek je čištění vzduchu. Zbavují vzduch bakterií, plísní a pylu, což ocení zejména alergici.

Důležité je vybrat vhodný typ pro vaše potřeby

S výběrem klimatizace do domu či bytu by vám měl vždy poradit odborník. Musí spočítat, jaký výkon potřebujete (liší se podle velikosti místností), a zhodnotit, kam by u vás doma šlo umístit klimatizační jednotky. Zkuste to třeba u společnosti M-klima s.r.o., která má bohaté zkušenosti a spoustu spokojených zákazníků.

Autor: Komerční sdělení