fbpx

Úsporné vytápění: Kachlová kamna Treviso s výměníkem0

Chcete si doma vytápět co nejlevněji? Vysoké úspory přináší revoluční kachlová kamna Treviso s účinností 85 % a vyjímatelným výměníkem. Díky tomu je lze z napojení na teplovodní systém vytápění snadno přestavit jen na teplovzdušnou variantu a ještě více šetřit.

Jedinečnou novinkou na trhu, která se právě dostává do prodeje, jsou kachlová kamna Treviso s výměníkem firmy HAAS+SOHN Rukov s.r.o. Jedná se o jediný výrobek v segmentu kachlových kamen, který má vyjímatelný výměník a lze jej tedy dočasně snadno odmontovat za účelem teplovzdušného vytápění!

„Celkový výkon kamen je 10,3 kW, z toho je až 5,7 kW tepla předáváno do vody.“

Pro vyznavače tradičních kachlových kamen, kteří chtějí využít kachlová kamna i pro připojení na stávající otopnou soustavu a ušetřit tak tisíce korun během topné sezony, přichází HAAS+SOHN Rukov s revoluční novinkou. Treviso s výměníkem svým nápaditým designem upoutá pozornost i nejnáročnějšího zájemce o nejlevnější způsob vytápění.

Terciální spalování šetří přírodu i vaši peněženku

Celkový výkon kamen včetně teplovodního výměníku je 10,3 kW, přičemž až 5,7 kW tepla je předáváno do vody. Při průměrně zatepleném prostoru lze vytápět zhruba až 200 m3 obytných prostor. Důležitějším prvkem než samotný přitažlivý vzhled kamen jsou technické parametry topidla. Především pomocí terciárního spalování je dosaženo účinnosti 85 %, která garantuje minimální spotřebu paliva.

Treviso od HAAS+SOHN Rukov – jedinečná kachlová kamna s vyměnitelným výměníkem
Treviso od HAAS+SOHN Rukov – jedinečná kachlová kamna s vyměnitelným výměníkem

Vzduch předehřátý na velmi vysokou teplotu je přiveden vzduchovým kanálem v zadní části spalovací komory do míst, kde se může aktivně podílet na spalovacím procesu. Tímto je proces spalování obohacen o potřebný kyslík, který zaručuje mnohem dokonalejší reakci s energetickým plynem, který se vyvíjí při samotném spalování. V praxi to znamená mnohem lepší využití energie, která by jinak unikala komínem. Každá taková ztráta pak samozřejmě znamená zbytečné plýtvání palivem a tím i penězi.

Vyměnitelný výměník – univerzálnost použití

Unikátní předností kachlových kamen Treviso s výměníkem je jeho nová koncepce vyjímatelného výměníku, která nabízí jednoduchou možnost demontáže a tím rychlé a jednoduché přestavění na teplovzdušnou variantu. Tuto obrovskou výhodu ocení zejména ti, kteří chtějí kamna využívat po přechodnou dobu bez napojení na teplovodní systém vytápění.

Jednoduchost spočívá ve stavebnicovém uspořádání, kdy je výměník usazen na horní části spalovací komory a horní vnější krycí víko s kouřovodem uzavírá celé topeniště. To znamená, že víko s kouřovodem slouží pro obě možné varianty jako horní krycí část topeniště.

Kamna Treviso mají dvoubodové zavírání s elegantní kličkou
Kamna Treviso mají dvoubodové zavírání s elegantní kličkou

Výměníková kamna Treviso: Maximální komfort, maximální užitek

U teplovzdušné varianty lze navíc po použití 90° kolena využít i zadní připojení na komín. Výhodu vyměnitelného výměníku jistě oceníte i při pravidelné péči o svá kachlová kamna, kdy jej pomocí snadného vyjmutí můžete důkladněji vyčistit a prodloužit tím životnost kamen.

Standardní součástí teplovodních produktů HAAS+SOHN Rukov se stává možnost doplnění vychlazovací smyčky, která zajišťuje ochranu v případě výpadku elektrického proudu a lze ji využít i u tohoto modelu. Jednoduchým doplněním do výměníku je dosaženo perfektní ochrany.

Pro komfortnější obsluhu a vyšší těsnost dvířek jsou kamna vybavena dvoubodovým zavíráním s elegantní kličkou. Regulovatelností obou hlavních přívodů vzduchů (primárního a sekundárního) je zaručena možnost správného a optimálního nastavení spalovacího procesu pro získání maximálního užitku. Správným nastavením přívodu sekundárního vzduchu lze také zajistit dokonalou čistotu skla a tím i radost z pohledu na plápolající oheň.

Vysoký technický standard a atraktivní design uspokojí nejvyšší nároky na kachlová kamna
Vysoký technický standard a atraktivní design uspokojí nejvyšší nároky na kachlová kamna

Kamna Treviso jsou vhodná i pro noční provoz

Konstrukce kachlových kamen Treviso s výměníkem je uzpůsobena pro možnost spalování nejen dřeva či dřevěných briket. Vývojáři HAAS+SOHN Rukov mysleli i na situace, kdy se o kamna nemůžete starat a potřebujete je na několik hodin opustit. Ať už jdete na procházku či v noci uleháte ke spánku, kamna za krátkou dobu nevyhasnou díky použití uhelných briket. Jednoduše přiložíte, zredukujete přívody vzduchu a můžete efektivně spalovat s více než 80% účinností!

Výměníková kamna Treviso jsou k dostání v různých barevných variantách a každý si jistě vybere tu pravou! Více informací získáte na obchodním oddělení nebo u svého prodejce.

Kontakt:

HAAS+SOHN Rukov, s.r.o.
SNP 474, 408 01 Rumburk
Tel.: +420 412 332 353
Fax: +420 412 332 345
E-mail: odbyt@haassohn.com
Web: www.haassohn-rukov.cz

Autor: Komerční sdělení