fbpx

Partneři sekce

Chytrá klimatizace umí i topit0

Věděli jste, že kvalitní klimatizace vám může doma i topit? Klimatizace je vlastně tepelné čerpadlo typu vzduch-vzduch, tak proč jej nevyužít také k vytápění?

Když je venku vedro, nikoho nepřekvapí chlazení místnosti za pomoci klimatizace, málokdo ale ví o tom, že je možné klimatizaci používat i v zimě. A proč by také ne, když dnešní moderní klimatizace působí na principu tepelného čerpadla, a tak ohřejí místnost stejně dobře jako jiné typy topidel. Takže je sice pravda, že dříve byly klimatizace určeny pouze na chlazení, ale to již v dnešní době neplatí.

Klimatizace fungují na principu tepleného čerpadla vzduch-vzduch. Při topení klimatizační jednotkou dochází k obrácení distribuce tepla. Vnější jednotka získává teplo z okolního vzduchu, a tak se ochlazuje, čímž dochází k tomu, že vnitřní jednotka topí. Tento způsob topení patří mezi nejekonomičtější, ale především nejekologičtější způsoby topení vůbec. Úspory přináší i získání nízkého tarifu na odběr elektrické energie, kterým klesne celková spotřeba ve vaší domácnosti. Díky čemuž je návratnost počáteční investice velmi rychlá.

Topení za pomoci klimatizace funguje až do -20 °C venkovní teploty. Tento typ vytápění je oblíbený především u moderních novostaveb, kde odpadají problémy s instalací a rozmístěním topení. Pro klimatizaci hovoří i její design, který je nenápadný a zcela slučitelný s moderní domácností. Pořizovací náklady jsou navíc srovnatelné s náklady na koupi kotle na tuhá paliva.

Takže nezapomeňte: klimatizace v létě chladí a v zimě hřeje. Po celý rok pak slouží i jako čistička vzduchu, která odstraňuje i velmi jemné částice, které jsou pro vaše zdraví škodlivé. Kromě tepla klimatizace čistí vzduch, což ocení především lidé s respiračními problémy a s alergiemi.

Klimatizaci kupujte na podzim

Pokud nechcete používat klimatizaci na zimu, ale pouze v létě, zvažte její nákup právě nyní. Na podzim bývají ceny klimatizací nejnižší, a tak můžete ušetřit nemalou část peněz z vašeho rodinného rozpočtu.

Výhody topení klimatizací

  • Pořizovací náklady srovnatelné s kotlem na tuhá paliva
  • Ekologický zdroj vytápění
  • Úspora nákladů za elektrickou energii
  • Rychlé vytopení místnosti
  • Zbavování vzduchu bakterií, plísní a prachových částic
  • Minimální nároky na údržbu

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu

Autor: Komerční sdělení