fbpx

Partneři sekce

3 energeticky nejúspornější termostatické hlavice v Evropě0

Jak dosáhnout dalších úspor energie v domácnosti? Řešením jsou termostatické hlavice. Stejně jako u ledniček či praček si podle přehledného značení vyberete také energeticky úsporné termostatické hlavice. Podívejte se, které termostatické hlavice získaly nejvyšší ohodnocení „A“!

Doma jsou možná téměř neviditelné, ale radiátorové termostatické hlavice jsou jedním z nejdůležitějších prostředků pro využití energie při vytápění. Správným výběrem termostatických hlavic, které zodpovídají za regulaci teploty v domácnosti, se dají ušetřit výrazné náklady na topení. Ke snadné orientaci v energetické výhodnosti termostatických hlavic byla proto vytvořena známka TELL. Které termostatické hlavice získaly nejlepší ocenění?

„S termostatickými hlavicemi se známkou „A“ snížíte spotřebu energie až o 8 %.“

Do přezkoušení v testech TELL zařadila tři své termostatické hlavice také společnost Danfoss. Ze zkoušek vyplynulo, že všechny tři termostatické hlavice nejenže vyhovují přísným kritériím známky termostatické účinnosti TELL, ale jako jedněm z prvních jim bylo letos v dubnu též přiděleno nejvyšší ohodnocení „A“.

Termostatické hlavice Danfoss jsou až o 8 % úspornější

Ohodnocení „A“ znamená, že při použití termostatické hlavice s tímto označením (namísto termostatické hlavice se známkou „C“) můžete snížit spotřebu energie až o 8 %. Podle průzkumů se jen v Evropě nachází několik milionů termostatických hlavic s označením „C“ nebo dokonce ještě horší známkou energetické účinnosti. Pro vaše vyšší úspory energií se proto společnost Danfoss bude snažit dosáhnout ohodnocení „A“  pro více výrobků.

Tři termostatické hlavice Danfoss obdržely nejvyšší známku
Tři termostatické hlavice Danfoss obdržely nejvyšší známku „A“

Se známkou TELL okamžitě rozeznáte aktuální úsporu

Známka TELL byla vytvořena podle nových standardů a na základě vzrůstajících požadavků domácností po úsporném využití energie. TELL klasifikuje výrobky podle Evropského průmyslu radiátorových ventilů. Systém značení je založen na zkouškách evropské shody termostatických radiátorových ventilů na základě normy EN215.

Jednoduchý a srozumitelný systém hodnocení je založen na zkouškách nezávislých a akreditovaných laboratoří. Laboratoře se při zkoušení výrobků řídí zejména tím, že uživatel nebo provozovatel musí být schopen rozeznat okamžitě aktuální úsporu, jestliže jsou instalovány ventily vyšší kvality.

Známka TELL: Nejen na obalech výrobků

Do budoucna se setkáte se značkou ohodnocení energetické účinnosti TELL nejen na obalech produktů, ale také v technické literatuře a při on-line komunikaci. Usnadní se vám tak přehled o energetické účinnosti topenářských výrobků, díky čemuž následně snáze najdete řešení, jak ještě více šetřit energii při vytápění.

Více informací o produktech firmy Danfoss se dozvíte na stránkách www.danfoss.com/Czech_Republic/ nebo telefonním čísle +420 283 014 111.

Autor: Komerční sdělení