fbpx

Partneři sekce

Vytápění švestkovými peckami přineslo Ekologického Oskara0

Letošní ročník významné soutěže E.ON Energy Globe Award ČR je za námi. Známe vítěze jednotlivých kategorií i celkového vítěze, kterého zvolili diváci. Stal se jím projekt „Vytápění peckami ze švestek“, jehož autorem je Zdeněk Halík. Sympatického držitele ekologického Oskara jsme požádali o rozhovor.

Letošní ročník významné soutěže E.ON Energy Globe Award ČR je za námi. Známe vítěze jednotlivých kategorií, kteří převzali ocenění 7. října 2010 na galavečeru v Brně. Diváci v sále pak zvolili celkový vítězný projekt, který bude naši zemi reprezentovat na světovém finále. Nejvíce hlasů získal originální nápad – nejlepší projekt v kategorii Země, a sice „Vytápění peckami ze švestek“. Jeho autorem je Zdeněk Halík, majitel Pěstitelské pálenice v Boršicích u Blatnice. Požádali jsme sympatického držitele ekologického Oskara Zdeňka Halíka o rozhovor.

„Získané peníze vložím opět do úsporných opatření pro naše bydlení , říká vítěz ekologického Oskara.“

Reklama

  • Přijměte naše blahopřání, pane Halíku. Můžete nám říct, jak jste se o soutěži EGA dověděl a proč jste se do soutěže přihlásil?

Jsem zákazníkem společnosti E.ON. O soutěži jsem se dověděl z letáku, který byl přiložen k faktuře za vyúčtování elektřiny. Přihlásil jsem se ze zvědavosti, nepočítal jsem, že bych mohl uspět.

  • Jaký jste měl pocit, když jste se dověděl o 1. místě v kategorii Země?

Už pouhá nominace byla pro nás velkým úspěchem. Po vyhlášení vítězství v kategorii Země jsme měli s manželkou, která mě na galavečeru doprovázela, neskutečnou radost.

  • Překvapilo vás celkové vítězství vašeho projektu v národním kole soutěže?

Při hlasování o celkovém vítězi národního kola jsem fandil jinému projektu. Nenapadlo mě, že bych mohl v tak silné konkurenci uspět. Taky jsem tomu nemohl dlouho uvěřit.


Vítět E.ON Energy Globe Award ČR Zdeněk Halík

  • Jaká byla reakce vaší rodiny a lidí z vašeho blízkého okolí, třeba přátel, sousedů apod.?

Na galavečeru to se mnou prožívala manželka, děti byly doma na telefonu a to víte, že byly taky nadšené. Po uveřejnění výsledků v médiích se spustila vlna gratulací. Doma jsme tento nečekaný úspěch oslavili s rodinou a přáteli. Zapili jsme ho naši dobrou moravskou slivovičkou. Jak taky jinak, že?

  • Jak se vám galavečer líbil?

Celý večer, vyhlášení vítězů i zábavná část programu měly výbornou úroveň. Velmi příjemné bylo i setkání a slavnostní přípitek s předsedou představenstva E.ON Czech Holding AG Michaelem Fehnem. Budeme mít hezké vzpomínky.

  • Kam jste doma umístil „ekologického Oskara“?

Cenu za vítězství v kategorii Země, mimochodem je moc pěkná, mám ve své kanceláři v pálenici, kde ho obdivují naši zákazníci. A hlavní Oskar za celkové vítězství mi dělá společnost v pracovně doma.

  • Co si pořídíte za získanou finanční částku? 

Získané peníze vložím opět do úsporných opatření pro naše bydlení a možná i do dalších nápadů příštího ročníku Energy Globe Award, asi v kategorii Kutil.

  • Jaké máte další plány v úsporách energií a šetření životního prostředí? 

Využít nadbytek tepla a teplé vody, vznikající při provozu pálenice. A taky se rád podělím o své dosavadní zkušenosti s využitím pecek k vytápění s ostatními zájemci. Díky této soutěži se ozývají lidé ze všech koutů republiky a chtějí náš nápad taky realizovat.

Máte podobný originální nápad, jak efektivně využívat nejrůznější druhy energií? Přihlaste se do třetího ročníku E.ON Energy Globe Award i vy. Více informací získáte na www.energieplus.cz.

Rozhovor vedla Mirka Lednická.

Autor: Redakce Nazeleno.cz