fbpx

Vytápění kondenzačním kotlem0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Při neustálém nárůstu cen za energie se každý z nás snaží najít způsoby jak ušetřit provozní náklady na chod domácnosti. Nejvyšší roční provozní náklady jsou spojené zejména s vytápěním a přípravou teplé vody.

Kondenzační kotel je takový kotel, který dokáže odebrat teplo i vodní páře obsažené ve spalinách. V klasickém kotli by vodní pára odešla i s teplem do komína a vzala sebou minimálně 11 % z toho, co jsme zaplatili za plyn.

Kondenzační kotel je až o 20 % účinnější než klasické kotle

U moderních kotlů bez kondenzace se teplota spalin pohybuje v rozsahu cca 150 až 180 °C. Drahá energie tak bez užitku uniká komínem. Kondenzační kotle ji však dokážou zadržet a využít, což je výhoda, která ušetří spoustu peněz. Účinnost kondenzačních kotlů je oproti moderním kotlům bez kondenzace až o 20 % vyšší,“ uvádí Ing. Pavel Vlach ze společnosti KKH, která na český trh dodává energeticky úsporné systémy.

Náklady na pořízení nového kotle se rychle vracejí díky ekonomice provozu. Náklady na vytápění se pak dále snižují kombinací s dalšími energeticky účinnými opatřeními jako je například zateplení, solární systémy nebo podlahové vytápění. V případě využití kondenzačního kotle jsou pak roční provozní náklady přibližně o polovinu nižší než náklady na provoz elektrokotle.

Roční provozní náklady v Kč

Celková úspora energie při současném použití kondenzačního kotle a podlahového vytápění oproti klasickému plynovému kotli a otopným tělesům, může investorovi přinést celkovou úsporu 25 – 30 % energie na vytápění.

Více o společnosti KKH

Společnost působí v České republice od roku 1993. V rámci českého a slovenského trhu je výhradním distributorem energeticky úsporných systémů Wolf a gabotherm.

Společnost KKH dodává kompletní systémy podlahových a stěnových vytápění, zařízení pro ohřev a akumulaci vody v objemech od 90 do 5 000 litrů, systémy vzduchotechniky a klimatizace, zdroje tepla spalující ušlechtilá paliva v rozsahu výkonů od 3 – 1250 kW u kondenzačních zdrojů a až do 5 200 kW u nízkoteplotních a klasických zdrojů. Pro všechna distribuovaná zařízení nabízí společnost široké spektrum služeb od poradenství až po kompletní servis. Více na www.kkh.cz

Profilový obrázek

Autor: Redakce Nazeleno.cz