fbpx

Vysavač z kartonu je levný a originální0

Vysavač z papíru? Tenhle spotřebič vás zřejmě zaujme i v případě, že nejste fanouškem ekologie. Jde o naprosto funkční vysavač vyrobený z kartonových krabic – originální pomocník do domácnosti. Zn.: nízká cena, lehká váha a „zelená duše“!

Naše modrá planeta prožívá „zelené časy“ – ekologie, ochrana životního prostředí, recyklace a snižování emisí se stala všemocnými zaklínadly. Technologové vymýšlejí přístroje šetrné k životnímu prostředí, designéři se zase specializují na využívání recyklovaných materiálů. S nadsázkou lze říci, že kdo nerecykluje, není „in“. Ví to i student designu Jake Tyler z Univerzity Loughborough ve Velké Británii. I on přispěl svou troškou do mlýna, když vytvořil zcela originální recyklovaný vysavač.

„Vysavač z kartonu je o mnoho levnější než běžné vysavače vyrobené z plastu či kovu.“

Reklama

Tento vskutku nápaditý počin je nejen zajímavým designovým dílkem, ale zároveň i plně funkčním domácím pomocníkem. Základním materiálem pro jeho výrobu se staly kartonové krabice, kterých je všude velká spousta. Recyklované jsou ale i další součástky vysavače, např. nylonové komponenty.

Lepenkový vysavač opravdu vysává

Lepenkový vysavač má celou řadu výhod. Kartonové tělo vysavače se úplně jednoduše postaví z jednotlivých částí a v případě, že se některá z jeho částí poškodí, není nic jednoduššího než kteroukoliv z nich vyměnit. Vysavač nazvaný „Vax EV“ je díky využití recyklovaných materiálů navíc mnohem levnější než běžně dostupné vysavače vyrobené třeba z plastu. Kromě toho je Tylerův výtvor šetrný k životnímu prostředí díky tomu, že šetří spoustu energie na výrobu a pochopitelně také snižuje množství odpadu na skládkách.


Jednoduché a účinné luxování s vysavačem z kartonu. Zdroj: www.sentpressrelease.com

Luxovat s kartonovým vysavačem tedy zdaleka není taková hloupost, jak se na první pohled možná zdá. Nemusíte za sebou po bytě vláčet mnohakilogramový stroj, ale lehkého a celkem sympatického pomocníka. Radost udělá Vax EV spoustě lidem také proto, že nabízí svému majiteli dostatek prostoru pro vlastní výtvarné vyjádření. A tak se vysávání může stát hrou, která začne třeba bavit i toho, kdo se mu zatím raději vyhýbal.

Autor: Redakce Nazeleno.cz