fbpx

Vyhlášení vítězů E.ON Energy Globe se blíží. Hlasujte pro svého favorita0

Blíží se slavnostní vyhlášení vítězů E.ON Energy Globe, které bude k vidění 14. října 2017 na programu České televize. Svůj oblíbený projekt můžete podpořit online až do 30. září. Hlasováním se zapojíte do soutěže o atraktivní ceny.

Letos můžete svého favorita vybírat z pěti základních kategorií – Obec, Firma, Mládež, Kutil a Stavba. Až do konce měsíce října může česká veřejnost rozhodnout o tom, kdo bude vítězem kategorie. Pokud v online hlasování odevzdáte svůj hlas, máte šanci vyhrát řadu atraktivních cen včetně úsporných spotřebičů do domácnosti. Hlavní cenou pro hlasující je pak roční užívání vozu NOVÁ ŠKODA Citigo G-TEC na stlačený zemní plyn. 

V kategorii Obec letos o vítězství bojuje obec Šitbořice se svým unikátním systémem třídění odpadu a město Hronov, kde se díky financování z budoucích úspor na nákladech za energie povedlo zateplit řadu městských budov a modernizovat jejich vytápění. V kategorii Stavba můžete hlasovat pro pasivní dům s mokřadní střechou, která slouží jako kořenová čistička odpadní vody. Nebo třeba pro Ecocity Malešice – první velký developerský projekt bytových domů vystavěných v pasivním standardu.

Reklama

V kategorii Mládež letos najdete projekt Rekola, díky kterému můžete objevovat město na půjčeném růžovém kole. Svůj hlas můžete dát i studentské architektonické soutěži Český ostrovní dům, která má za cíl sbírat studentské návrhy energeticky soběstačných budov. V tuzemsku je velmi oblíbenou kategorií Kutil. A právě zde můžete podpořit chytrou váhu monitorující stav včelstva BeeSpy nebo dát hlas studentům z jihlavské uměleckoprůmyslové školy a jejich projektu Recyklovaná móda. Za kategorii Firma byla nominovaná olomoucká prádelna, která pro svůj provoz využívá elektrickou energii i teplo z bioplynové stanice a nová prodejna Lidl v Průhonicích, kde našla využití řada úsporných a ekologických opatření.

Hlasovat můžete online a to pro jeden ze dvou projektů v kategorii. Získáváte tak šanci vyhrát některou z atraktivních cen. Kromě energeticky úsporných elektrospotřebičů do domácnosti na hlasující čeká i roční zapůjčení vozidla NOVÁ ŠKODA Citigo G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn. Hlasovat můžete do 30. září na .www.energyglobe.cz

Autor: Redakce Nazeleno.cz