Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Vybíráme izolaci: Jaké zateplení je to pravé?

Doby, kdy si lidé domovy zateplovali pouze materiálem „co příroda dala“, jsou už dávno překonané. Nelze popřít dobré izolační vlastnosti hlíny, slámy nebo lnu, přesto na trhu existuje několik moderních řešení. Přečtěte si přehled aktuálních trendů, než si vyberete ten nejvhodnější.

25. 09. 2017 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Prvním krokem k výběru izolace je zhodnocení, která forma bude v daném místě nejlepší. Konkrétně máte k dispozici mezi formami pevné nebo flexibilní izolace.

Když vybíráte tepelnou izolaci

Prvním krokem k výběru izolace je zhodnocení, která forma bude v daném místě nejlepší. Konkrétně máte k dispozici mezi formami pevné nebo flexibilní izolace. Mezi pevnými jsou desky, role a rohože. Liší se tloušťkou, skladbou materiálu a způsobem aplikace. Pokud potřebujete zateplit těžko dostupné prostory, poohlédněte se po flexibilní nebo sypké izolaci. Foukaná izolace se většinou skládá z dřevovlákna, minerální vlny nebo polystyrenu. Sypké izolace představují granuláty vyrobené z minerálů, konopí či skla.

Nejčastěji využívané tepelné izolace

Majitelé domů sáhnou většinou po tom nejčastěji používaném a cenově dostupném materiálu. Tím je pěnový polystyren. Představuje ideální volbu, pokud chcete zateplit celý dům. Velkou výhodou je jeho lehkost. Neměl by být vystavován dlouhodobě vlhku a schopnost izolace zvuku není příliš velká.

 

Náročnější izolační materiály

Delší životnosti a tedy odolnějším materiálem je extrudovaný polystyren (XPS). Odolný je proti vlhku i zátěži. Proto se využívá ve spodní konstrukci. Dobré tepelně izolační vlastnosti má polyuretanová pěna (PUR). Aplikuje se stříkáním a má minimální násakovost. PUR je tedy vhodnou volbou pro zateplení domu. Když už jsme u zkratek, tužší a vlhku naprosto odolným materiálem je polyisokyanurátová pěna (PIR). Dodává se ve formě desek a hodí se zejména pro zateplení střechy.

Kde hledat odborníky

Přehled o současných trendech už máte, proto přichází na řadu hledání řemeslníků. Vyhněte se zdlouhavému hledání. Vyhraďte si pouhé tři minuty na vyplnění poptávkového formuláře na stránkách Poptávej.cz. Popište místo, které budete zateplovat a uveďte preferované materiály. Tato zpráva se dostane k vybraným řemeslníkům a firmám ve vašem okolí. Skuteční zájemci o vaše poptávky se následně ozvou přímo do zpráv. Vyberete si nejvhodnější nabídku a domluvíte se s dodavatelem na podrobnostech.

Související články

Tagy: Energie, Stavba a rekonstrukce, Izolace

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Citybikes s.r.o.

Firma Citybikes s.r.o. se zabývá prodejem a výrobou městských kol, elektrokol, a příslušenství pro městskou…

<!-- -->
KM BETA, a.s.

Největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového zdicího systému SENDWIX a dále cihelného…

<!-- -->
Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.

Značka DZ Dražice, která existuje již od roku 1956, je zárukou kvality, výkonu a hodnoty ohřívače vody.…

<!-- -->
Divize Isover, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Společnost Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. na českém trhu vyrábí a prodává izolační materiály…

<!-- -->
Bosch Termotechnika s.r.o. – obchodní divize BUDERUS

Buderus s produktovým portfoliem zahrnujícím plynové průtokové ohřívače teplé vody,závěsné i stacionární…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!