fbpx

Vyberte správnou čističku vzduchu pro vaši domácnost0

Čistička vzduchu je součástí mnoha moderních domácností. Pomáhá se zhoršenou kvalitou vzduchu, zdravotními obtížemi nebo jen zpříjemňuje domácí prostředí. Jejich hlavním cílem je vyčistit vzduch od prachu, pylu, bakterií, virů, chemických látek a případného nepříjemného pachu. Kromě toho ale mohou mít další přidané funkce, které oceníte.

Základem jsou správné filtry

Modelů je na trhu celá řada. S výběrem toho vhodného si láme hlavu nejeden kupující. Je proto potřeba ujasnit si priority a vybrat správný přístroj s vhodnými funkcemi. Jen správně vybraná čistička vzduchu s ohledem na naši domácnost totiž dokáže být prospěšná. Důležitými parametry při výběru jsou filtry. Každý totiž slouží k zachytávání jiných částí. Základem by měly být tyto:

  • předfiltr
  • uhlíkový filtr
  • HEPA filtr

Předfiltr zachycuje hrubé nečistoty jako jsou například chlupy, zatímco uhlíkový filtr pohlcuje pachy i jedovaté výpary. Nežádoucí mikroskopické částečky pak odstraňuje HEPA filtr. Většina modelů obsahuje minimálně tyto tři druhy. Podle specifikace se ale můžete setkat i s doplněním o další filtry.

Mohou mít i další funkce

Lepší modely mohou být dokonce multifunkční. Kromě čistění vzduchu mohou nabídnout další funkce. Častou je například zvlhčovač. U takového přístroje si můžete podle potřeby vybrat, zda chcete vzduch čistit nebo ho i zvlhčovat. Vyhledávanou součástí je i ionizátor.

Čističky vzduchu s ionizací dokáží shlukovat prachové částice, a tím zvyšují efektivitu čistícího mechanismu. Tento princip čištění je možný u modelů obsahující HEPA filtr. Zároveň neutralizují kladné ionty, které pocházejí z televize, počítačů a dalších přístrojů a způsobují například bolesti hlavy.

Model vybírejte vždy podle potřeb vaši domácnosti. Zaměřte se zejména na vhodné filtry, které rozhodují o tom, co ze vzduchu odstraňují. V případě nákupu stojí za zvážení i doplňkové funkce, které mnohé čističky nabízejí.

Autor: Komerční sdělení