fbpx

Vyberte si do své stavby ten nejekologičtější beton0

Stavíte-li dům, nebo jen rekonstruujete podlahu, chcete si vytvořit terasu či okolí bazénu s přírodním vzhledem kamínků, tak pravděpodobně při shánění materiálů narazíte na beton. Ten už dávno není chápán jako nutné zlo, a to nejen v zahraničí, ale také u nás.

GS_googleAddAdSenseService(„ca-pub-7388039061360386“);
GS_googleEnableAllServices();

GA_googleAddSlot(„ca-pub-7388039061360386“, „Uvod-clanek-cemex-nazeleno“);

GA_googleFetchAds();

GA_googleFillSlot(„Uvod-clanek-cemex-nazeleno“);

V současné době se beton posunul ve vývoji a v inovativnosti do zcela jiné úrovně, než na kterou jsme byli zvyklí z let minulých. Nejen kvalita, ale i ekologická výroba hraje při výběru zásadní roli. Přesto je beton u nás synonymem neekologického materiálu. Ale co když bude vyroben tak, že to bude ten nejekologičtější beton na trhu a přitom si uchová vysokou kvalitu? To splňuje přední výrobce betonů CEMEX.

„Ekologický beton využijete nejen v hrubé stavbě, ale i na zahradě nebo při rekonstrukci podlah.“

Tento článek vám nabízí jednu z cest, jak si vybrat ekologický beton do hrubé stavby, stejně jako betonové speciální produkty. To jsou například lité anhydritové podlahy, či v České republice výjimečný litý vymývaný beton GraniSol s přírodním vzhledem.

Přední výrobce celé řady betonů, firma CEMEX, si zakládá na vysoké kvalitě a ekologičnosti svých výrobků. Její speciální produkty jsou nejen vysoce kvalitní, ale hlavně je jejich výroba řešena s důrazem na ekologii. Seznamte se s nejekologičtějším a inovativním betonem. Poznejte betonové speciální produkty.

Popis sortimentu CEMEX

  • široká škála betonů

CEMEX patří mezi přední výrobce betonu v České republice, kde provozuje více než 50 betonáren. Nabídka zahrnuje čerstvý beton, speciální betony, lité podlahové potěry, cementové potěry a pěny, samozhutnitelné betony a podobně.

Vysoce kvalitní přírodní těžené kamenivo tříděné i netříděné, písek a zahradní kámen. Tříděné kamenivo vyrábíme v několika frakcích tak, abychom splnili požadavky na certifikované betonové směsi. Veškeré technologické postupy splňují náročná kvalitativní kritéria. Jsme držiteli certifikátu ISO 9001.

AnhyLevel je samonivelační podlahový potěr na bázi síranu vápenatého. AnhyLevel se vyznačuje snadnou zpracovatelností, rychlou pokládkou a vysokou finální pevností. Umožňuje vytvoření dokonalé rovné podlahové plochy pod finální nášlapné vrstvy a je ideálním řešením pro maximální efektivitu systémů podlahových topení. V dnešní době se použití potěru AnhyLevel řadí mezi nejspolehlivější podlahové technologie s výraznou eliminací vzniku poruch v podlahových konstrukcích.

S AnhyLevel vytvoříte dokonale rovnou podlahu
S AnhyLevel vytvoříte dokonale rovnou podlahu

AlfaLevel je litý podlahový potěr na bázi hemihydrátu síranu vápenatého – tzv. alfasádry. Oproti potěrům na bázi anhydritu (AnhyLevel) je dříve pochozí a pro lepené podlahoviny není třeba povrch potěru brousit (nevytváří tzv. šlem). Potěr AlfaLevel je vhodný jako podkladní podlahové vrstvy ve vnitřních suchých prostorách všech typů bytové, občanské i průmyslové výstavby, v novostavbách i rekonstrukcích.

S využitím sádrového potěru AlfaLevel je podlaha brzy pochozí
S využitím sádrového potěru AlfaLevel je podlaha brzy pochozí

CemLevel je speciálně modifikovaný cementový potěr, který je specifický vysokou tekutostí a zároveň minimálním smršťováním při zrání a schnutí. Cementový samonivelační potěr CemLevel nalézá uplatnění hlavně v místech, kde není možné použít anhydritových potěrů například z důvodu trvale vlhkého prostředí, nebo v prostorech s požadovanou a garantovanou pevností cementové podlahy.

Díky cementovému potěru CemLevel je podlaha velmi pevná
Díky cementovému potěru CemLevel je podlaha velmi pevná 

  • lité izolační cementové pěny PoroFlow

PoroFlow je litá izolační směs na bázi pěnobetonu, případně s doplněním polystyrenu. Umožňuje snadné a rychle provedení tepelné izolace a vyrovnání jakéhokoliv podkladu bez ohledu na velikost a rozsah nerovností nebo výskytů instalačních rozvodů. Díky své tekutosti a přizpůsobivosti je snadné nastavení potřebné nivelety a vytvoření spolehlivého, kompaktního podkladu. PoroFlow je možné provádět ve spádu až 8 %.

  • lehce zhutnitelné a samozhutnitelné betony Compacton

Compacton je řada lehce zhutnitelných a samozhutnitelných betonů přinášející moderní a spolehlivý způsob betonáže. Compacton působením své vlastní váhy vyplní jakýkoliv tvar bednění, dostatečně obalí armaturu a zbaví se vzduchových pórů bez nutnosti strojního vibrování. Realizace plošných konstrukcí je rychlá a přesná.

Betony Compacton jsou vhodné pro realizaci plošných konstrukcí
Betony Compacton jsou vhodné pro realizaci plošných konstrukcí

ReadyMalt  je hotová cementová zdící malta se zpracovatelností až 36 hodin, určená k přímému zpracování na stavbě. Použití transportních malt je moderním řešením výstavby s omezenou skladovací a výrobní plochou, nebo nedostatečným zdrojem energií pro lokální výrobu. ReadyMalt  přináší efektivní a čisté zdění na vaše stavby. Optimálně nastavená konzistence umožňuje použití pro ložnou tloušťku spáry 7–14 mm. Tuhnutí ReadyMalt nastává ihned po kontaktu s nasákavými materiály.

  • dekorativní beton s vymývaným povrchem GraniSol

GraniSol je speciální systém provádění betonových ploch s vymývaným povrchem, kdy je umožněno kontrolovaným vymýváním zvýraznit charakter přírodního kameniva přímo na místě realizace. Široké spektrum barev a vzhledů tak dává vysokou užitnou výhodu betonu, jenž je citlivě a esteticky zakomponován do okolního prostředí.

Dekorativní beton GraniSol je ideální pro estetické řešení povrchů
Dekorativní beton GraniSol je ideální pro estetické řešení povrchů

Více informací o produktech naleznete na www.cemex.czwww.specialni-produkty.cz.

Kontakt:

CEMEX Czech Republic, s.r.o.
Adresa: Řevnická 170/4, 155 21 Praha
Telefon: +420 257 257 400
Fax: +420 257 257 480
E-mail: cz-cemex@cemex.com 
Web: www.cemex.cz, www.specialni-produkty.cz

Autor: Komerční sdělení