fbpx

Vybavení, které nesmí chybět na žádné zahradě0

Zahrada je místo, které každý z nás vnímá jinak. Někdo z něj má oázu klidu, jiný zase zdroj obživy. Existují ale univerzální prvky, které by neměly chybět v žádném zahradním prostoru.

Obrázek: https://images.pexels.com/photos/238377/pexels-photo-238377.jpeg?auto=compress&cs=tinysrgb&dpr=2&h=750&w=1260

Kousek nebe na dosah

Vlastní zahrada je vítaným zdrojem relaxace. Ať se ve světě nebo v pracovním prostředí děje cokoliv, máte svou vlastní oázu klidu, kde naberete další energii do neklidné doby. Proto by žádná zahrada neměla postrádat alespoň malé zázemí k posezení a relaxaci. Zahradní sestava SHUMEE je oblíbená mezi širokou veřejností. Její variabilita je pověstná a lze ji doplnit vhodným polstrováním v mnoha barevných odstínech. Je důležité mít na zahradě vlastní kousek nebe, které je kdykoliv na dosah.

Zahradní bazén: ano nebo ne?

Zahradní bazén milují především rodiny s dětmi. Jedná se o možnost, jak si po práci dopřát letní radovánky, aniž byste museli trávit čas v dopravním prostředku další cestou, tentokrát za letním osvěžením. Zahradní bazény jsou ideální pro malé osvěžení a na zahradě by rozhodně neměly chybět. Mají ale jednu nevýhodu – když si pořídíte bazén, nebudete tak často vyhledávat společnost dalších přátel pro společné výlety na koupaliště.

Reklama

Obrázek: https://images.pexels.com/photos/3859375/pexels-photo-3859375.jpeg?auto=compress&cs=tinysrgb&dpr=2&h=750&w=1260

Nejen prací živ je člověk

Na vaší zahradě samozřejmě můžete především relaxovat, ale určitému druhu práce se přeci jen nevyhnete. Aby se z práce nestala povinnost, vždy si dávkujte jednotlivé aktivity podle svého uvážení a fyzických možností. Nechtějte být potravinově soběstační, pokud nemáte pevné zdraví a dostatek fyzické síly. Vyvažujte zahradní práci odpočinkem. Na zahradě se hodí mít základní potřeby, jako je například popelnice na bio odpad. Takto máte jistotu, že nebudete muset s každým lístečkem přes půl pozemku.

Když si chceme něco vypěstovat

I když jsme povahou spíše klidní, stejně nás to někdy přepadne: Touha sami si něco vypěstovat. Stane se z toho vášeň a najednou sledujeme bedlivěji každou předpověď počasí nebo program pro kutily. Základní zahradní vybavení proto na vaší zahradě také nesmí chybět. Základem je rýč, motyka, kvalitní substrát, ale také potřebné znalosti o tom, co jaká rostlina pro svůj spokojený růst potřebuje. Vydejte se cestou vlastní soběstačnosti a vypěstujte si alespoň pár plodin sami.

Krása, kterou si zamilujete

Naše zahrada se ve večerních hodinách proměňuje ve zcela nepřehledný prostor, kde je problém se vyznat. Přitom letní večery jsou možnost, jak si naplno vychutnat život a užít si každý jeho kousek. Proto si do vaší zahrady zvolte vhodné osvětlení. Jaké to bude? Někdo dává přednost světelným řetězům, které vypadají reprezentativně a esteticky. Jiní nedají dopustit na louče, do kterých se dá přímo přimíchat přípravek proti komárům. I solární prvky jsou možnost, jak si vyznačit bezpečnou cestu po vaší zahrádce.

Pečujete správně o trávník?

Ještě jsme se zapomněli zmínit o povinnosti každého majitele zahrady. Jaká že to je? No přece žádná! Ale každý z nás si přeje mít trávník, který bude příjemný pro bosé nohy a dovolí nám relaxovat i přirozeně se otužovat. Pro pravidelné sekání trávy se hodí elektrická nebo benzínová sekačka. Zahrady větších rozměrů je pak lepší sekat zahradním traktorem. O trávník je také nutné správně pečovat. Zalévejte ve večerních hodinách, pravidelně jej vyživujte pomocí hnojiva. Vady na kráse řešte co nejdříve. Proto se hodí mít i přípravek na odstranění plevele.

Zahrada je místo, kde si každý z nás může splnit svůj jedinečný sen. Nezapomeňte, že mít zahradu je výsada, nikoliv povinnost. Jak si své dny zařídíte, takové je budete mít. Vybavte se základními potřebami a hurá na novou sezónu. Jaká bude? No přece jedinečná a odpočinková!

Autor: Redakce Nazeleno.cz