fbpx

Víte, že můžete instalovat fotovoltaiku bez obav během zimy?0

Fotovoltaika se na střechách domů objevuje častěji a častěji. Rodiny v České republice vyhledávají moderní řešení v podobě fotovoltaických panelů více než dříve. Vědí, že jim tento systém přinese nezávislost, svobodu, čistší životní prostředí a také úsporu.

Zelená budoucnost díky technologickému pokroku

Jednoduchý způsob, jak každý rok nehledat nejlevnějšího dodavatele energií, je dalším důvodem, proč se lidé obrací na instalační týmy různých společností. Střešní elektrárna se v současnosti navíc vyplatí více, jelikož solární panely vlivem technologického pokroku navýšily svoji účinnost, což pro vás to znamená jediné – na stejné ploše střechy vám slunce vyrobí více energie.

Příklad: Ještě v nedávné době měly panely výkon 210 Wp. V dnešní době zcela běžně zakoupíte panely o výkonu 400–455 Wp.

Ceny energií stoupají i o desítky procent

Rostoucí ceny elektřiny i plynu jsou celorepublikovým problémem, o kterém nejspíše slýcháte všude. (Jak jsme o důvodech růstu cen energií psali ve Woltair blogu?) S vlastní elektrárnou na střeše už nebudete muset hlídat, o kolik si příští rok připlatíte, nebo hledat jiného dodavatele energií, jenž s vámi ani neuzavře fixační smlouvu (i to se bohužel stává). Střešní elektrárna vás nezklame. Každý den vám bude připomínat, že žijete v klidu, svobodně a šetrně k životnímu prostředí.

Instalace v zimě

Fotovoltaiku je možné instalovat během zimních měsíců stejně jako v létě (Jak jsme instalovali elektrárnu v zimě?). Neváhejte se proto obrátit na Woltair experty během zimní sezóny 2021/2022.

Dotační programy na fotovoltaiku v sezóně 2021/2022

Dotace na fotovoltaiku zřizované státem jsou pro vás připraveny i v letech 2021 a 2022. Od října 2021 běží nová verze dotačního programu Nová zelená úsporám, s nímž můžete získat až 205 000 Kč. Výhodná je také dotace pro kombinaci fotovoltaiky a tepelného čerpadla.

Proč se vyplatí investice do FVE

  • Vlastní energie – nezávislost,
  • ekologický aspekt, udržitelnost,
  • zdražování energií mimo váš svět,
  • šetření za energie,
  • v současné době technologie na vrcholu.

Lepší kvalita bydlení na dosah

S novou střešní elektrárnou vzroste váš domácí komfort i pocit. Nejlepší bude, když co nejvíce vyrobené elektřiny spotřebujete přímo ve vašem domě. Důležité bude i to, jak se s elektrárnou sžijete. Nepostradatelný je odborný návrh na míru, který z elektrárny vytěží maximum, a to i v dlouhodobém horizontu. A pokud chcete získávat všechnu vyrobenou energii, doporučujeme elektřinu akumulovat.

Jak funguje akumulace energie

Energie vyrobená fotovoltaickými panely proudí do střídače, jenž dokáže detekovat kde a jak je velká spotřeba. Na toto místo posílá energii ze slunce. V případě, že bude výroba energie vyšší než spotřeba, uloží energii do baterií, poté případně do bojleru. Pakliže bude výroba nižší než spotřeba, zašle chybějící energii k místu spotřeby z baterií.

Návratnost fotovoltaiky

Návratnost domácí fotovoltaické elektrárny není převratná, počkáte si nejčastěji 7 až 10 let. Avšak s rok od roku dražšími cenami za elektřinu a s technologickým pokrokem se i u fotovoltaiky investice vrací čím dál rychleji.

Návratnost fotovoltaické elektrárny ovlivní také vaše spotřeba, výkon elektrárny (velikost elektrárny) a zvolená akumulace.

Příklad návratnosti fotovoltaiky

Cena: 160 000 Kč

Výkon: 5,4 kWp

Baterie: 7,1 kWh

Roční úspora nyní: 15–25 000 Kč

Roční úspora za 10 let: 22–35 000 Kč

Návratnost při stávajících cenách energie: 7–10 let

Vyzkoušejte nejnovější verzi Woltair online kalkulačky, která vám sdělí všechny potřebné údaje o tom, zda se fotovoltaika vyplatí vašemu objektu včetně návratnosti.

Fotovoltaika ušetří komukoliv

Se správným návrhem se fotovoltaická elektrárna vyplatí každému rodinnému domu. V praxi to může vypadat tak, že svou investici 160 000 Kč ponížíte o dotaci a tím urychlíte návratnost nové elektrárny. U dražších elektráren se můžete těšit na návratnost ještě rychlejší.

Autor: Komerční sdělení