fbpx

Víte, jak vytvořit útulný domov? Přečtěte si naše důmyslné tipy!0

Útulný domov neznamená jen krásný interiér, ale také bezpečí, pohodlí a pocit klidu. Často utrácíme velké sumy za drahý nábytek, ale to důležité nám schází. Stačí však pár triků, pomocí nichž lze situaci snadno napravit! V následujícím článku vám poradíme, jak s minimálním úsilím udělat svůj domov stylovější a útulnější.

Zónování interiéru. Větší pokoje působí méně pohodlně. Pokud máte prostorný obývací pokoj nebo jídelnu, rozdělte je do tematických zón například pomocí dekorativních zástěn, polic či vícebarevných koberců na podlaze.

Věci, které mají vzpomínky. Tento typ výzdoby není pro každého. Málokdo chce ukazovat věc, která je jeho srdci drahá a riskovat, že to návštěvě bude lhostejné. Abyste upoutali pozornost, vaše oblíbené věci musí vynikat.

Správné osvětlení je základ. Světlo hraje jednu z nejdůležitějších rolí. Chcete-li vytvořit klidnou atmosféru, pomůže teplé světlo, v pracovních zónách používejte studené světlo. Příjemně díky svému tlumenému světlu působí i girlandy. Umístěte je do relaxační zóny v kuchyni nebo obýváku a užívejte si kouzelnou atmosféru.

Barevné textilie. Pro romantickou atmosféru a útulnost v ložnici odborníci doporučují používat světlé textilie. V obývacím pokoji se budou hodit například elegantní závěsy, na pohovce potom vynikne pléd či barevné dekorativní polštáře s jasnými vzory.

Pokojové rostliny. Oživují jakoukoliv místnost a podporují relaxaci. Útulný interiér obývacího pokoje lze vytvořit pomocí vysokých rostlin v květináčích. Umístěte je poblíž velkého nábytku nebo do prázdných koutů. Květiny můžete dát i do koupelny či kuchyně.

Nezapomínejte na stěny. Mnoho lidí se vyhýbá zdobení stěn. Stejně jako kosmetika pro ženy, tak i dekor na stěnách domova zkrášlí místnost, podtrhne jeho krásu a dodá pokoji jedinečný šmrnc. Nemusíte utrácet za drahá umělecká díla, potřebujete pouze trochu fantazie. Stačí stěny vyzdobit například fotografiemi, obrazy, dekorativními talíři, zrcadly nebo samotnými rámy a jinými drobnostmi. Hrajte si s rozmístěním předmětů na stěně a kombinujte je podle rozměrů.

Každý domov má svou vlastní vůni. Na tento detail mnoho lidí zapomíná. Právě vůně však je první věc, které si lidé všimnou při vstupu do vašeho domova. Zůstane v paměti, vytváří první dojem a útulný domov tak potřebuje příjemnou a jemnou vůni. Pomohou vytvořit difuzéry, speciální sáčky s bylinkami či kořením nebo aromatické svíčky. Stačí si vybrat pouze tu správnou vůni!

Zdroj fotografií: https://www.pexels.com/

Autor: Komerční sdělení