fbpx

Víte, jak správně pečovat o zahradní nářadí?0

Čištění zahradního nářadí asi není tou nejoblíbenější činností, ale rozhodně je potřeba. Inspirujte se tímhle jednoduchým postupem i tipem proto, jak své zahradní pomocníky správně ukládat, aby vám co nejdéle a nejlépe sloužili.

Zdroj foto: Pixabay

Někdo doporučuje dávat nástroje do nádoby s hrubozrnným pískem a trochou oleje. Písek se ovšem snadno dostane do různých štěrbin, například u zahradních nůžek, které potom nefungují správně. Dalším úskalím je pak najít olej, který nebude mít negativní dopad na vaši zahradu (někdo například používá i motorový), případně který nebude žluknout.

V tomto návodu je písek nahrazen říčními kameny, případně můžete zkusit ještě jemnější oblázky. Kamínky nasypte do mělké a široké nádoby, přibližně do 1/3 její výšky. Pak už jen stačí vložit vaše zahradní náčiní, které bude hezky držet na místě a lépe se udržovat.

Dále je samozřejmě důležité vaše nářadí pravidelně umývat, olejovat a ostřit. V plné sezóně alespoň jednou za měsíc, a na jaře a na podzim jim dopřát tenhle čistící proces:

Zdroj: Garden Therapy

Autor: Bára Kocmánková