fbpx

Víte, jak prodat nemovitost a vyhnout se všem rizikům?0

Prodat svůj byt nebo dům chceme z mnoha různých důvodů. Každý majitel nemovitosti na prodej si ale přeje především to, aby celá transakce proběhla co nejrychleji, bez komplikací a zbytečných starostí. Jak takovýto průběh můžeme zajistit?

Prodej bez obav

Sami nejspíš úplně nevíme, jak se prodej nemovitosti má správně řešit, co vše je potřeba zajistit, kam zajít a jaké dokumenty získat. To, jaký důvod nás k prodeji vede, je často i odpovědí na otázku, zda na prodej chvátáme, nebo máme dostatek času. Nejčastěji prodáváme proto, že potřebujeme do většího či menšího bytu nebo domu, stěhujeme se za prací nebo se rozrostla rodina. Ať jsou důvody jakékoli, vyplatí se obrátit na odborníky a k celé transakci přizvat realitní kancelář. Často máme pocit, že na prodeji asi nemůže být nic složitého a že to zvládneme sami, to je ale velký omyl. Rizika prodeje na vlastní pěst jsou velmi vysoká, a i když si můžeme přečíst rady na internetu a mít dobrého právníka, nemusíme je všechna pokrýt. Profesionál se zkušenostmi v oboru nám může ušetřit mnoho starostí, času i peněz.

Sázka na jistotu

To, co nás nejvíce odrazuje od kontaktování realitní kanceláře, bývá provize. Chceme ušetřit a z prodeje mít co nejvíc, většinou ale nakonec můžeme spíše prodělat. Už jen suma, kterou za svou nemovitost chceme, se může lišit. Podle inzerátů okolních bytů nebo domů si asi uděláme představu, do ceny je však potřeba zohlednit i stav samotné nemovitosti, její velikost a další faktory. Realitní kancelář provede odborný odhad ceny nemovitosti a tak se často stane, že nakonec máme z prodeje více peněz, než jsme původně očekávali. Navíc se makléř postará o kvalitní inzerci i propagaci, komunikaci se zájemci, domlouvání prohlídek i zodpovězení všech možných dotazů. Poradí, jaké dokumenty sehnat a kde a v neposlední řadě také zajistí právnické služby pro sestavení kvalitní kupní smlouvy se všemi náležitostmi a pohlídá řádné uzavření transakce.

Vystavovat se zbytečným rizikům není rozumné rozhodnutí. Tak, jako opravit auto půjdete do specializovaného servisu a s bolavým zubem do zubařské ordinace, jděte i s prodejem realit za profesionály do realitní kanceláře.

Autor: Komerční sdělení