fbpx

Vitální cihla Evoton s minerální vatou0

Budete stavět a přemýšlíte také o zateplení domu? Je možné spojit stavbu a zateplení dohromady a ušetřit tak čas i peníze? Řešení přináší vitální cihla Evoton, která má ve svém jádru zabudovanou tepelnou izolaci. Jaké jsou její parametry?

Nejlepší nápady jsou ty opravdu nápadité. Že to není právě originální věta? O to originálnější je cihla, o které se bude psát. Nejlepší způsob, jak docílit vysokého standardu tepelně-izolačních hodnot, je zabudovat kvalitní izolaci přímo do cihly. A to byl ten nápad, který nakonec přivedl na svět vitální cihlu Evoton.

„Vitální cihla Evoton dosahuje součinitele prostupu tepla od 0,18 [W/(m2K)] a lambdy 0,07 [W/(mK)] už při běžné šířce zdiva od 36,5 cm.“

Kvalitní pálený broušený blok od bavorské cihelny ERBERSDOBLER plus perfektní tepelná izolace z minerální vaty od firmy Rockwool. Touto kombinací je dosaženo jedinečného součinitele prostupu tepla od 0,18 [W/(m2K)] a lambdy 0,07 [W/(mK)] už při běžné šířce zdiva od 36,5 cm. Vitální cihla Evoton pomáhá stavebníkům realizovat pasivní dům, a to bez nutnosti dodatečného vnějšího zateplení. „Investor díky naší technologii docílí výrazného snížení nákladů už při samotné výstavbě a následně při provozu svého domu,“ řekl mladý inovátor a zároveň majitel cihelny Florian Erbersdobler.

 

Vitální cihla Evoton: Vynikající kvalita izolace

Kvalitní izolační jádro uvnitř cihly je chráněno proti mechanickému a insekticidnímu poškození, ale nabízí i další přednost – totiž zlepšení zvukově-izolačních vlastností. Vitální cihla Evoton tak přichází s další významnou inovací: pórovitá struktura minerální vaty Rockwool v izolačním jádru cihly je schopna lépe a více pohlcovat vnější zvukové ruchy. Výsledkem je tedy cihla s vysokým tepelným odporem a zároveň s dobrou zvukovou izolací.

Všechny produkty Rockwool mají certifikát kvality RAL pro výrobky z minerální vlny a splňují tak celosvětově nejvyšší bezpečnostní normy pro izolační materiály. Na dodržování nařízení o nebezpečných výrobcích pro bezpečné a zdravotně nezávadné produkty pravidelně dohlížejí externí a nezávislé zkušebny.

Vlastnostmi vitální cihly Evoton jsou také vodoodpudivost a paropropustnost
Vlastnostmi vitální cihly Evoton jsou také vodoodpudivost a paropropustnost

Izolační jádro cihly: Nekašírovaná minerální vlna

Kromě toho je nekašírovaná minerální vlna důkladně certifikovaná německým Institutem pro stavění a životní prostředí (DIBU) podle mezinárodně harmonizovaného ekologického štítku Ökolabel Typ III jako stavební produkt nezatěžující životní prostředí. Osvědčení o životním prostředí DIBU se současně vztahuje na celý životní cyklus výrobku, včetně těžby surovin, výrobního procesu a recyklace. Cihly pak jsou samozřejmě pálené z hlíny. Cihla patří už po několik století mezi nejpoužívanější a prověřené stavební materiály na celém světě.

Jejich vynikající stavebně-fyzikální charakteristiky jsou nesporné a dávají stavbám domů vlastnosti, díky nimž se v nich cítí dobře již celé generace. Navíc díky vitální cihle Evoton mají nyní i zákazníci v České republice možnost použít pro stavbu svého domu nadstandardní zdicí materiál, který je na našem trhu zcela jedinečný,“ řekl Ing. Milan Franta, jednatel firmy Readymat s.r.o., která německého výrobce v ČR zastupuje.

 

S vitální cihlou se staví rychle a přesně

Vitální cihla Evoton (Evoton® Vitalziegel®) garantuje i vyžaduje rychlé a perfektní stavění. První řada broušených cihel musí být založena maximálně přesně do maltového lože pomocí zakládací soupravy. Tím se vyrovnají nerovnosti základové desky. Poté se jednoduše nanášecím válcem natáhne celoplošné lepidlo o tloušťce přesně jeden milimetr a klade se další řada. „Takovým jednoduchým a rychlým způsobem je možné mít hotové zdivo při stavbě domu maximálně do jednoho týdne od založení první řady,“ dodává Florian Erbersdobler.

 

Více informací můžete získat na www.cihly-ecoton.cz.

Autor: Komerční sdělení