Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /web/htdocs4/nazelenocz/home/www/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 650

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /web/htdocs4/nazelenocz/home/www/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 667
Vinný sklípek ve vápencové skále – Nazeleno.cz

Vinný sklípek ve vápencové skále0

Architektonická společnost ze San Antonia Clayton Korte našla pro tento sklípek neobvyklé místo. Zasadila ho do vápencové jeskyně, se kterou splynul tak dokonale, že z okolní krajiny není téměř viditelný.

Zdroj: Dezeen

Před příchodem architektonické kanceláře majitelé do skály vyhloubili tunel o výšce 5 a hloubce 21 metrů. Do tohoto „otvoru“ pak firma vložila dřevěný modul, který se stal základem pro budoucí interiér sklípku.

„Práce jsme zahájili 3D skenováním vyhloubeného tunelu a trojrozměrným mapováním všech nepravidelností,“ říká ředitel Clayton Korte.

Reklama

Jeskyně se nachází v těsné blízkosti ranče majitele, v drsné krajině kolem texaského Austinu.

Zdroj: Dezeen

Sklep se nachází na samém konci sklípku a tvoří ho vysoké klenuté sklepy původní jeskyně. Jedná se o ideální úložiště vína pro rostoucí sbírku majitele.

Zdroj: Dezeen, Foto: Casey Dunn

Autor: Bára Kocmánková