fbpx

Video: Elektrická mobilita v inteligentních energetických sítích0

Kolik elektromobilů u nás bude jezdit v roce 2020? A jakou roli budou hrát v rámci chytrých energetických sítí budoucnosti? A slyšeli jste o bezdrátovém dobíjení elektromobilů? Podívejte se na krátké video, které vám vše objasní.

Očekává se, že v roce 2020 dosáhne počet elektromobilů provozovaných v Německu jednoho milionu a v České republice sto tisíc. Energetickou spotřebu v dané zemi to ovšem nezvýší o více než 0,5 %. Současná spolehlivá elektrická soustava je navíc naprosto dostatečnou základnou pro vybudování široké sítě dobíjecích stanic. Vytvoření dobíjecího místa pro elektromobil tak nebude nijak obtížné ani drahé.
 
 
Pilotní projekty, které společnost E.ON realizuje v různých zemích světa, opakovaně ukazují, že většina lidí dobíjí své elektromobily doma. Elektromobily by se tak měly stát součástí inteligentní energetické infrastruktury, kterou společnost E.ON právě vyvíjí. Srdcem celého systému bude inteligentní elektroměr (tzv. smart meter). Akumulátor elektromobilu se stane součástí energetického napájení domu.
 
Společnost E.ON také pracuje na vývoji rychlonabíjecích stanic, které by umožnily rychlé nabití elektromobilu při cestách na delší vzdálenosti. Dobití energie na ujetí 50 km bude trvat jenom 10 minut. V současnosti také E.ON testuje bezdrátové nabíjecí systémy, které fungují na principu elektrické indukce. Energie v tomto případě do automobilu proudí z tenké podložky na podlaze. Stačí auto zaparkovat a dobíjení začíná.
 
Pro více informací a spuštění videa klikněte zde.

Autor: Redakce Nazeleno.cz

Reklama